Lūriņas un Rolšteina monoopera "#DiToo" būs skatāma arī augustā

Dita Lūriņa un Kaspars Rolšteins FOTO: publicitātes

7. jūlijā K. K. fon Stricka villas dārzā pirmizrādi pieredzēja Ditas Lūriņas un Kaspara Rolšteina kopdarbs – monoopera "#DiToo". Tagad kļuvis zināms, ka to būs iespējams piedzīvot arī 6. un 17. augustā.

Izrādes libretu un mūziku balsij un basģitārai sarakstījis Kaspars Rolšteins. Šis ir pirmais Ditas Lūriņas un Kaspara Rolšteina kopdarbs. Ņemot vērā šo mākslinieku līdz šim visai atšķirīgās radošās teritorijas, "#DiToo" būs garantēts pārsteigums daudziem.

Vairums skatītāju Ditu Lūriņu pazīst kā Latvijas Nacionālā teātra vadošo aktrisi, kas pēdējā laikā sevi nopietni piesaka arī režijā. Ar "#DiToo" iestudējumu Dita Lūriņa sper radikālu soli prom no sava ierastā repertuāra, nonākot radošo eksperimentu un piedzīvojumu pasaulē.

Izrādes #DiToo libreta pamatā ir autobiogrāfiskā formā veidots stāsts par Dvīņu māsas neparastajiem piedzīvojumiem Papēžu Ķoņciemā – mazā apdzīvotā vietā Kurzemes jūrmalā, kuras iemītniekiem kopš postošās vētras 1967. gadā, kad jūra pilnībā saplūda ar ezeru, piemīt spējas dzīvot vienlaikus vairākos paralēlos kosmosos un iespējamās vēsturēs. Laika gaitā māsa pamet ciemu. Sastapšanās ar pasaulē valdošajiem priekšstatiem par sievietes seksualitāti raisa pārpratumus un neveiklas situācijas, arī atgriezties dzimtajā ciemā vairs nav iespējams. Vai māsa zina, ko darīt tagad?

Režisore un galvenās lomas atveidotāja: Dita Lūriņa. Kostīmi: Liene Rolšteina. Mūzika, librets un basģitāra: Kaspars Rolšteins.

Dita Lūriņa un Kaspars Rolšteins FOTO: publicitātes
Uz augšu
Back