Ja skolēnam skolā parādīsies akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes, viņš būs jāizolē (10)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Unsplash

Ja skolēnam, atrodoties skolā, parādīsies akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes, skolai būs šis bērns jāizolē atsevišķā telpā, un, ja nepieciešams, atbilstoši izglītojamā vecumam jānodrošina pieaugušā, kas kontaktējās ar izglītojamo pirms tam, klātbūtne, paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātie ieteikumi izglītības iestādēm piesardzības pasākumu īstenošanai Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kam būtu jāstājas spēkā no 1.augusta.

Tāpat skolai būs jāsazinās ar izglītojamā vecākiem vai likumiskajiem pārstāvjiem, kas varēs nekavējoties ierasties pēc izglītojamā. Vecākiem būs telefoniski jākontaktējas ar savu ģimenes ārstu. Pēc tam skolēns drīkstēs atgriezties skolā tikai saskaņā ar ārstējošā ārsta norādījumiem.

Savukārt, ja akūtas elpceļu infekcijas pazīmes tiks konstatētas diviem vai vairāk izglītojamajiem un būs radušās aizdomas par grupveida saslimšanu, skolai būs jārīkojas atbilstoši tās infekcijas slimību ierobežošanas kārtībai - jāizolē izglītojamie, nodrošinot pieaugušā klātbūtni, jāsazinās ar izglītojamā vecākiem un jānodrošina informācijas sniegšana telefoniski Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) attiecīgās reģionālās nodaļas epidemiologam.

Savukārt, ja akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes parādīsies izglītības iestādes darbiniekam, veicot darba pienākumus, šim cilvēkam būs jāpārtrauc darba pienākumu veikšana un jādodas mājās, telefoniski jāinformē skolas atbildīgā persona un jāsazinās ar ģimenes ārstu, lai vienotos par turpmāko ārstēšanas režīmu.

Iestādes atbildīgajai personai pēc minētās informācijas saņemšanas būs jāsazinās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un SPKC.

Darbinieks varēs atgriezties darbā tikai ar ārsta norādījumu, proti, kad ārsts būs noslēdzis darbnespējas lapu.

Speciālās izglītības iestādēs katru dienu būs rūpīgi jānovēro bērnu veselības stāvoklis

 Speciālās izglītības iestādēs katru dienu būs jāveic rūpīga bērnu veselības novērošana, mērot ķermeņa temperatūru un nosakot elpošanas ritmu, paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātie ieteikumi izglītības iestādēm piesardzības pasākumu īstenošanai Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kam būtu jāstājas spēkā no 1.augusta.

Gadījumā, ja elpošana pārsniedz 25 reizes minūtē, izglītības iestādei būs jāapsver aizdomas par elpošanas ceļu infekcijas slimību.

IZM izstrādātais vadlīniju projekts arī paredz, ka izglītības iestādei jāierobežo darbinieku vai aprūpētāju skaitu un to sastāva mainību.

Vienlaikus ministrija vēlas noteikt, ka skola organizē izglītojamo pieņemšanu un nodošanu vecākiem vai likumiskajiem pārstāvjiem pie izglītības iestādes ieejas vai teritorijā, lai mazinātu pulcēšanās iespējas un ievērotu divu metru distanci.

IZM arī rosina noteikt, ka skolām būs jāorganizē iekšējās norises un pasākumi, piemēram, ēdienreizes, nodarbības, pastaigas, TV skatīšanos, spēles un citus pasākumus, nelielās grupās līdz 10 cilvēkiem, lai nodrošinātu divu metru distancēšanos. Pasākumos nedrīkstēs piedalīties personas ar elpceļu slimības simptomiem.

Plāno rekomendēt, ka skolām, iespēju robežās, būs jāsamazina koplietošanas telpu klāstu un vienlaicīgu izmantošanu vairākām izglītojamo grupām, piemēram, ēdināšanu organizējot atsevišķā laikā vai telpā, un nodrošinot divu metru distanci starp galdiem.

Skolas rosinās sekot līdzi izglītojamo vai aprūpējamo personu roku mazgāšanas vai dezinfekcijas kvalitātei, ilgumam un biežumam, kā arī jānodrošina mitro salvešu pieejamību pēc nepieciešamības, paredz IZM izstrādātais vadlīniju projekts..

Ja iespējams, atrodoties skolā, jālieto maiņas apavi.

IZM rosina, ka internātā dzīvojošo izglītojamo tuvinieku apmeklējumos ievēro vispārējos piesardzības pasākumus - divu metru distanci, nēsā sejas maskas un ievēro roku dezinficēšanu. Apmeklējumu iepriekš būs jāsaskaņo ar skolu.

Ministrija rosina noteikt, ka par katru apmeklējumu reizi tiek veikta apmeklētāju reģistrācija atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", atzīmējot apmeklētāja vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju, kā arī norādot vizītes laiku.

Šos datus plānots glabāt 14 dienas, gadījumam, ja tas būs nepieciešams epidemioloģiskajai izmeklēšanai, norādot datu apstrādes mērķi. Apmeklējumus rosina organizēt atsevišķā apmeklētāju telpā, kā arī noteikt, ka vienā apmeklējuma reizē drīkst piedalīties ne vairāk kā viena persona, izņēmuma gadījumā vairāki vienas ģimenes locekļi, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā.

Gultas skolā rosina izvietot pēc iespējas tālāk vienu no otras, vēlams divu metru attālumā. Izglītojamo guldināšanā jāievēro princips - "galva pret kājām".

Kā iepriekš aģentūrai LETA klāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga, šī, visticamāk, vēl nav projekta gala versija, jo noteiktas prasības vēl tiks caurlūkotas, tomēr IZM plānojot valdībā noteikumu projektu par mācību procesa organizēšanu skatīt jaunnedēļ, 28.jūlijā.

Komentāri (10)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu