Patversme "Labās mājas" ar ziedotāju atbalstu atsākusi pilnvērtīgu darbu

TVNET/LETA
Patversme "Labās mājas" ar ziedotāju atbalstu atsākusi pilnvērtīgu darbu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Dzīvnieku patversme "Labās mājas"

Dzīvnieku patversme "Labās mājas", pateicoties kampaņā "Tagad tu saproti" savāktajiem līdzekļiem, ir atsākusi pilnvērtīgu darbu, informēja patversmes pārstāvji.

Kampaņas mērķis bija piesaistīt finansējumu patversmes darba turpināšanai, kā arī informēt sabiedrību par dažādajām patversmes izdevumu pozīcijām, bez kuru segšanas nevar nodrošināt patversmes darbu. Ziedotāji atbalstīja patversmes uzturēšanu laikā, kad tā bija zaudējusi aptuveni 40% no regulārā finansējuma.

"Esam ļoti pateicīgi par cilvēku atsaucību, kas palīdzēja pārdzīvot šķietami bezcerīgo dīkstāves periodu. Kā zināms, nevalstiskajām organizācijām dīkstāves pabalsts nepienākas, taču mums kaut kā bija jāturpina strādāt. Lai to varētu izdarīt, patversme īslaicīgi neuzņēma vairāk dzīvnieku, tika samazinātas darbinieku darba slodzes, kā arī lūgts sabiedrības atbalsts," teica "Labo māju" vadītāja Astrīda Kārkliņa.

Viņa atgādināja, ka ārkārtējā situācijā apmeklētājiem patversmes durvis tika slēgtas, dzīvniekus varēja adoptēt tikai, iepazīstoties ar dzīvnieku aprakstu patversmes mājaslapā un iepriekš piesakoties. Taču patlaban "Labās mājas" ir atsākušas pilnvērtīgu darbību, pilnībā atverot durvis patversmes apmeklētājiem. 

Vienlaikus "Labajās mājās" atgādināja, ka patversmes darbinieku ikdiena vasarā joprojām ir visai saspringta saistībā ar piedzīvoto kaķēnu dzimstības periodu. "Labajās mājās" mitinās vairāk kā 40 aprūpējamu kaķēnu un to glābšanas pasākumi turpinās. Kaķiem jānodrošina specifiska barība, ārstēšana un kaķēniem nepieciešama socializēšana. 

Tāpēc "Labās mājas" aicina jauniešus, iepriekš noteikti piesakot savu vizīti, vasaras periodā nākt uz patversmi socializēt kaķēnus. Kaķēnu mājas šobrīd ir patversme, kur tiem nepietiek cilvēku uzmanības, tādēļ tiek lūgta brīvprātīgo palīdzība, kas varētu ļaut kaķēniem iepazīt cilvēka klātbūtni un pieskārienus, lai nākotnē tie būtu draudzīgi.

Patversmē arī informēja, ka "Labās mājas" ir papildinātas ar veterināro klīniku, kurā dzīvniekiem veterināru palīdzību sniedz kvalificēti veterinārārsti. Veterinārā klīnika sniedz atbalstu patversmes dzīvniekiem, veicot diagnostiku un ārstēšanu. Tajā palīdzību var saņemt arī privātpersonu kaķi un suņi.

"Labās mājas" cer arī uz turpmāku atbalstu rudenī, kad aktualizēsies apkures sezonas vajadzības un lūdz ikvienu, kam rūp dzīvnieki, atbalstīt patversmes darbu ar brīvprātīgo darbu vai finansiālu ziedojumu.

LETA jau vēstīja, ka ziedojumu kampaņas "Tagad tu saproti" mērķis ir nodrošināt patversmes darbību, piesaistot vismaz 3500 eiro mēnesī.

"Labās mājas" pārstāv 2000.gada 16.februārī reģistrētā biedrība "Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa", kas 2005.gadā ieguva sabiedriskā labuma statusu. Kopš patversmes atklāšanas 2012.gadā tā izmitinājusi vairāk nekā 5000 dzīvnieku.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu