Kvartararo izcīna otro uzvaru pēc kārtas MotoGP sezonas ievadā

Fabio Kvartararo FOTO: AFP/SCANPIX

Franču motosportists Fabio Kvartararo no "Petronas Yamaha" svētdien otro nedēļas nogali pēc kārtas izcīnīja uzvaru pasaules motošosejas čempionāta prestižākās "MotoGP" klases posmā Heresas trasē Spānijā.

Andalūzijas "MotoGP" francūzis bija pārāks otro nedēļu pēc kārtas, izcīnot savu otro uzvaru seriālā, kamēr viņam aizmugurē braucēji avarēja un motocikli lūza karstajos laika apstākļos.

Aiz Kvartararo finišēja spānis Maveriks Vinjaless un itāļu veterāns Valentīno Rosi, kuri abi brauca ar "Yamaha" rūpnīcas motocikliem.

Finišēja tikai 13 no 21 startējošā sportista.

"Tas bija grūti," finišā sacīja Kvartararo. "Ir tik laba sajūta pēc divām uzvarām pēc kārtas."

Kvartararo šobrīd ir 50 punktu pārsvars pār pašreizējo čempionu spāni Marku Markesu, kurš pagājušajā posmā lauza roku un grasījās piedalīties sacensībās jau šajā nedēļas nogalē.

Kvartararo ideālā nedēļas nogalē gan ieguva "pole position" kvalifikācijā, gan arī sacensībās uzrādīja ātrāko apļa laiku.

Kamēr nākamais uzvarētājs karstajos laika apstākļos arvien attālinājās no sekotājiem, abiem "Yamaha" braucējiem nācās atvairīt ar "Ducati" braucošā itāļa Frančesko Banajas izaicinājumu, kurš tika līdz otrajai vietai, pirms viņa dzinējs apstājās, un austrālieša Džeka Millera centienus, kurš avarēja.

Japāņu braucējs Takāki Nakagami ("Honda") ierindojās ceturtajā vietā.

Rosi apliecināja, ka 41 gadu vecumā viņš joprojām ir konkurētspējīgs. Septiņkārtējais "MotoGP" klases pasaules čempions vienmēr ir priecējis ar ekstravagantām svinībām un šoreiz uzkāpa uz barjeras un uzlēca gaisā uzvaras dejā Covid-19 ierobežojumu dēļ pilnīgi tukšu tribīņu priekšā.

Kopvērtējumā Kvartararo ir 50 punkti, Vinjalesam - 40, itālim Andream Doviciozo ("Ducati") ir 26 punkti, Nakagami un spānim Polam Espargaro ("KTM") - pa 19 punktiem, bet Rosi sakrājis 16 punktus.

Pirmais sezonas etaps bija paredzēts 8.martā Katarā, taču koronavīrusa pandēmijas dēļ "MotoGP" sportisti meistarsacīkstes uzsāka tikai iepriekšējā nedēļas nogalē.

Pirms divām Kvartararo uzvarām kopš 1999.gada nevienam franču braucējiem nebija izdevies uzvarēt "MotoGP" sacīkstē.

Sezonas trešais posms plānots 9.augustā Čehijas pilsētā Brno.

Jaunais sezonas kalendārs paredz, ka šosezon notiks vismaz 13 posmi, kuru norise plānota no jūlija līdz novembrim.

Uz augšu
Back