Bagātākā cilvēka pasaulē bijusī sieva maina uzvārdu un ziedo 1,7 miljardus dolāru labdarībai

FOTO: AFP / Scanpix

Miljardiera Džefa Bezosa bijusī sieva Makenzija Skota ziedojusi teju 1,7 miljardus dolāru dažādām labdarības organizācijām un projektiem. Šādu solījumu Skota izteica pagājušajā gadā, kad miljardiera bijusī sieva apņēmās lielāko daļu savas bagātības ziedot labdarībai, vēsta CNN.

Skota otrdien arī paziņoja, ka pēc šķiršanās mainīs uzvārdu, pieņemot savu meitas uzvārdu.

Pagājušajā gadā, kad sākās Bezosu pāra šķiršanās process, Skota saņēma 4% no “Amazon” akcijām, kas tajā laikā bija aptuveni 35 miljardus dolāru vērtas. Pašlaik viņas bagātības mērāmas aptuveni 60 miljardos dolāru, liecina “Bloomberg” aprēķini.

“Tāpat kā daudzi, arī es kļuvu par liecinieci tām šausmām un bailēm, ko mums atnesa 2020. gada pirmā puse. Taču ir cerība, ka mēs varam kaut ko mainīt, un katrs no mums var kaut ko piedāvāt,” sacīja Skota.

Viņa ziedoja 1,7 miljardus dolāru vairāk nekā 110 labdarības organizācijām, kas darbojas “svarīgākajos darbības sektoros, ieskaitot rasu vienlīdzību, seksuālo minoritāšu tiesības, demokrātiju un klimata pārmaiņas”. Viņa piešķīrusi ziedojumus arī Eiropas Klimata fondam.

Skota pagājušajā gadā pievienojās miljardieru Vorena Bafeta, Bila un Melindas Geitsu izveidotajai iniciatīvai, kas paredz – bagātākajiem cilvēkiem pasaulē ir jāvelta lielākā daļa savu bagātību labdarībai. Tas ir jāizdara vai nu savas dzīves laikā, vai arī ar testamentu jānovēl bagātības labdarības organizācijām.

Skotas bijušais vīrs Bezoss, kurš ir arī bagātākais cilvēks pasaulē, ir kritizēts par to, ka viņš nepietiekami daudz līdzekļu ziedo labdarībai. Pēdējo gadu laikā viņš gan ir ziedojis miljardiem dolāru organizācijām, kas nodarbojas ar klimata pārmaiņu un pārtikas trūkuma jautājumiem.

Uz augšu
Back