Desmit vērtīgas pieturas festivālā "Komēta"

"Komēta" FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī no 31. jūlija līdz 2. augustam notiks mūzikas un mākslas festivāls "Komēta". Lai atvieglotu festivāla apmeklētājiem orientēšanos plašajā programmas klāstā, festivāls iesaka desmit pieturvietas, kuras noteikti ir jāpiedzīvo katram.

  1. Afrodelic

Afrodelic ir ģitārista un producenta Viktora Diawara jaunais projekts, kurš šobrīd strādā pie sava debijas albuma “Dusunkun Hakili” (Sirds atmiņai), kas iznāks 2020. gada oktobrī. Dziesmu kolekcija ir veltījums Diawara tēvam - zināmam un cienījamam Mali rakstniekam un dzejniekam Gaoussou Diawara, kurš aizgāja bojā 2018. gadā. Lietuvā Viktors ir veiksmīgs mūzikas producents un vada vienu no valstī nozīmīgākajām alternatīvajām kultūras vietām – mākslas fabriku Loftas, kurā tiek rīkoti vairāki koncerti ar vietējiem un ārzemju māksliniekiem.

  1. Centre el Muusa

Centre el Muusa ir psihedēliska krautroka grupa no Igaunijas. 2020. gada vasara iznāk viņu četrdaļīgais debijas albums, izdots Vācijas mūzikas izdevniecībā “Sulatron Records”. Pieejams kompaktdiskā un ierobežota daudzuma vinila formātā, tas dod garšu Centre el Muusa hipnotiskai instrumentālajai mūzikai. Kvartets piedāvā pludinošu ģitāru, Wurlitzer klavieru un kosmosa sintezatoru sajaukumu.

  1. Lupa

Grupā "Lupa" apvienojušies četri aktuāli Latvijas vidējās paaudzes džeza mūziķi - Dāvis Jurka – alta saksofons, Erica Synths efekti, Ritvars Garoza – sintezatori un Fender Rhodes, Valters Sprūdžs – elektriskais bass un Andris Buiķis –  bungas. Grupa spēlē improvizētu instrumentālu mūziku, izmantojot akustiskos, elektriskos un  elektroniskos instrumentus.

Lupa FOTO: publicitātes
  1. Raitis

Mixmaster Raitis ir viens no Latvijas dīdžeju skatuves pionieriem, klātesot un uzstājoties dažādās vietās visā valstī. Sagatavojieties vislabākās kvalitātes vinila ceļojumam.

  1. LXDA

Ne gluži francūzis, čehs, vācietis, nedz arī latvietis. Drīzāk klejotājs, mazliet pirāts, vairāk gan pasaules pilsonis Lorāns. Eksperimentē ar skaņu elektroniskās mūzikas pasaulē, ar minimālistisku pieeju hausa un tehno mūzikai, rūpīgi izvēlētiem remdējošiem bītiem – dažreiz lauztiem, taču vienmēr patiesiem.

  1. OOPUS

OOPUS ir audiovizuāla grupa no Igaunijas, kurā gaismu instalācijas un vizualizācijas, mūsdienīgas elektroniskas skaņas un ritms apvienojas ar tradicionāliem instrumentiem un deju mūziku. Tā ir dzīvā izpildījuma folktronika, kurā satiekas psy-ambient-techno-trad žanri. 

 

  1. Andi Otto

Andi Otto ir elektroniskās mūzikas komponists, izpildītājs, dīdžejs, viens no ierakstu izdevniecības Pingipung izveidotājiem, kā arī pasniedzējs ar doktora grādu no Vācijas. Viņš izpilda elektronisko mūziku ar viņa modificētu čellu (“fello”), papildinot to ar bungu mašīnām, sintezatoriem, cilpām un piesaistot viesmūziķus. Bieži uzstājas ne tikai savā dzimtajā Vācijā, bet arī daudzās citās pasaules valstīs, kur ierakstītās skaņas ir dzirdamas viņa kompozīcijās. Laidis klajā piecus albumus, singlus, kopdarbus un remiksus dažādās starptautiskās izdevniecībās.

  1. Runājošie ķermeņi (darbnīca)

Kā esība ir saistīta ar savu ķermeni, citiem ķermeņiem un kopējo ķermeni, kas vienmēr sevi rada uz vietas? Kā ķermenis runā pats par sevi un ko saka, kā reaģē uz grupu, kurā tas atrodas? Šie ir jautājumi, kurus varēs izpētīt darbnīcā un pārbaudīt kolektīvā izpildījumā. "Runājošie ķermeņi" būs semināra un kolektīva izrāde, kurā dalībnieki koncentrēsies uz esošo prāta stāvokli tā, lai tas izpaustos katrā no viņu ķermeņiem atsevišķi un kopīgās grupas ķermenī kopā.

  1. Oskar.

Oskar. ir elektroniskās mūzikas dīdžejs no Hamburgas, Vācijas. Gadu laikā ir sevi pierādījis, organizējot daudzus vietējus un starptautiskus elektroniskās mūzikas pasākumus, piemēram, Power Tower, kuram par norises vietu ir izvēlēts izbijis 2. pasaules kara bunkurs. Ar ļoti eklektisku izvēli dažādos žanros un stilos Oskar. jūtas īpaši mājīgi, sajaucot industriālās bungas ar asprātīgiem un savdabīgiem elementiem, aicinot klausītājus pievienoties mūzikas pasaulē bez ierobežojumiem.

  1. Mūsu ķermeņu stāsti (darbnīca)

Mēs dzīvojam ķermeņos un taustāmajā pasaulē, mēs elpojam skābekli, pārvietojamies, dejojam, ēdam un rūpējamies par citiem. Mūsu ķermeņi un tie, kas ir mums visapkārt, nes stāstus un pieredzes, kas atšķiras atkarībā no tā, kur tie atrodas, kā tie izskatās un kā tie var kustēties, – tie piedzīvo pasauli dažādos veidos, tie ir savstarpēji savijušies sarežģītos varas struktūru, bioloģijas, politikas un emociju tīklos. Komētas Akadēmija 2020 aicina palūkoties tuvāk uz dažādajiem slāņiem, kas saistīti ar ķermeņa un ķermeņu tēmu: jutīgie un jūtošie ķermeņi, politiskie un sociālie ķermeņi un ķermeņi, kas ir vairāk nekā cilvēks. Agnieszka Bułacik ir antidiskriminācijas trenere, kultūras antropoloģe, radošs cilvēks, “new visions” līdzdibinātāja. “New visions” ir Berlīnē dibināts kolektīvs, kas sadarbojas ar kultūras un mākslas līderiem, lai pārveidotu esošos naratīvus un tādējādi izveidotu daudzveidīgāku, taisnīgāku un iekļaujošāku pasauli.

Ar visu festivāla programmu un katras performances uzstāšanās laikiem var iepazīties festivalskometa.lv.

Foto: Ieskats festivāla "Komēta" norisē.

Uz augšu
Back