Iedzīvotāji beidzot sadzirdēti: Avotu un Bruņinieku ielu rajonā sāk tvarstīt narkomānus

Narkomānu cīniņi Avotos

FOTO: Ekrānšāviņš no Instagram.com/Riga.unseen

Pēc iedzīvotāju pievērstās uzmanības narkotiku lietošanas problēmai Bruņinieku un Avotu ielās, policija šajā rajonā divu nedēļu laikā reģistrējusi 56 sabiedriskās kārtības traucējumus, informēja Rīgas pašvaldības policija.

Pēdējo divu nedēļu laikā Rīgas pašvaldības policija Avotu apkaimē strādā pastiprināti. Patruļu skaits apkaimē palielināts pēc tam, kad vietējie iedzīvotāji pievērsa policijas uzmanību uz regulāriem ar narkotisko vielu lietošanu saistītiem pārkāpumiem Bruņinieku ielā. Taču, ņemot vērā pārkāpumu specifiku,

kārtības sargi pastiprināti strādā ne tikai Bruņinieku ielā, bet visā Avotu apkaimē.

Divu nedēļu laikā reģistrēti 56 sabiedriskās kārtības traucējumi, bet papildu tiem īstenotas 30 apsekošanas, kurās kārtības sargi kājām izstaigā konkrētus namu pagalmus un kāpņu telpas.

Starp šiem notikumiem 18 ir par dažādiem ar alkohola lietošanu saistītiem pārkāpumiem, 17 par trokšņošanu. Savukārt deviņos gadījumos policija devusies izsaukumos par kāpņu telpās vai pagalmos guļošām personām. Tāpat policijai ziņots arī par četriem konfliktiem, bet divos gadījumos konstatēti ar narkotikām saistīti pārkāpumi.

26.jūlijā patrulēšanas laikā kārtības sargi Bruņinieku ielā pamanīja kādu vīrieti, kuram, skrienot pāri ielai, no kabatas izkrita šļirce.

Aizdomīgais vīrietis iekāpa kādā automašīnā, kuru kārtības sargi pēc mirkļa apturēja. Gan vadītājs, gan pasažieris izskatījās apreibuši, tādēļ viņi tika nodoti Valsts policijai. Turklāt pie viena no viņiem tika atrasti divi iepakojumi ar baltu pulverīti un nazis.

Savukārt 28.jūlijā Čaka ielā patrulēšanas laikā tika pamanīta trīs vīru kompānija, kuri, ieraugot policijas darbiniekus, metās bēgt katrs uz savu pusi.

Viens no vīriešiem tika aizturēts, un atklājās, ka viņš ir izsludināts meklēšanā. Turklāt pie vīrieša tika atrastas vairākas šļirces

un bija aizdomas, ka viņš ir narkotiku apreibumā, tādēļ ar viņu darbu turpināja Valsts policija.

Pārējos uzskaitītajos pārkāpumos kārtības sargi atkarībā no situācijas vai nu piemēroja sodu, uzsāka administratīvo procesu, izteica brīdinājumu vai nogādāja pārkāpēju policijā, medicīnas iestādē vai patversmē.

Policija atgādina, ka arī turpmāk Avotu apkaimē strādās pastiprināti un aicina iedzīvotājus ziņot par katru pamanīto pārkāpumu.

Avotu apkaimes iedzīvotāji ilgstoši mēģinājuši pievērst kārtības sargu uzmanību narkotiku problēmai Bruņinieku ielā un tās apkaimē, teju ik dienu vietnē "Instagram" publicējot pa ielām klīstošus vai gulšņājošus narkomānus, tostarp arī pie pašām Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes kāpnēm. Rīdzinieki arī norādījuši konkrētu māju, kurā atrodas narkotiku "točka"

Uz augšu