Habarovskā ceturto nedēļas nogali pēc kārtas turpinās protesti

FOTO: Reuters/ScanPix

Neskatoties uz lietu, sestdien tūkstošiem cilvēku jau ceturto nedēļas nogali pēc kārtas izgājuši demonstrācijā Krievijas Tālo Austrumu pilsētā Habarovskā, pieprasot aizdomās par vairāku slepkavību organizēšanu aizturētā Habarovskas novada gubernatora Sergeja Furgala atbrīvošanu.

Šī jau ir 22.diena pēc kārtas, kopš reģiona iedzīvotāji pulcējas Habarovskas ielās, paužot neapmierinātību ar Maskavas politiku. Demonstranti devās gājienā pa Habarovskas ielām, skandējot saukļus pret Kremli un izsakot atbalstu Furgalam.

Sestdienas demonstrācija bija acīmredzmi mazāka nekā iepriekšējā nedēļas nogalē, kad ielās izgāja 100 000 cilvēku. Pēc žurnālistu aplēsēm, sestdien demonstrācijā piedalījās aptuveni 30 000 cilvēku, bet Habarovskas dome apgalvo, ka protestētāju bijis tikai 3500 un ka cilvēkiem "krītas interese".

Furgals tika aizturēts 9.jūlijā un nogādāts Maskavā, kur tika nopratināts un paturēts pirmstiesas apcietinājumā.

Izmeklēšanas komiteja apgalvo, ka Furgals organizējis divu uzņēmēju slepkavības, kas notikušas 2004. un 2005.gadā. Viņš tiek apsūdzēts arī par kādas slepkavības mēģinājumu.

Pats Furgals kategoriski noliedzis viņam izvirzītās apsūdzības.

Iepriekš šajā lietā jau aizturēti četri noziedzīga grupējuma locekļi.

Par Habarovskas novada gubernatoru Furgals kļuva 2018.gadā, bet līdz tam viņš bija Valsts domes deputāts.

Gubernatora vēlēšanās liberāldemokrāts Furgals sakāva valdošās partijas "Vienotā Krievijas" kandidātu, iegūstot aptuveni 70% balsu, un komentētāji skaidroja to kā protesta balsojumu, ko izraisījusi pieaugošā neapmierinātība ar Putina politikas rezultātiem.

Tagad viņa atbalstītāji apgalvo, ka Furgalam izvirzītās apsūdzības ir politiski motivētas.

Uz augšu