Atceroties režisoru Brikmani, Neikenkalna dabas koncertzālē notiks noskaņu koncerts "Augusta debesīs"

Režisors Uģis Brikmanis

FOTO: Evija Trifanova/LETA

16.augustā plkst.16 Kocēnu novada Dikļos, Neikenkalna dabas koncertzālē, atceroties režisoru Uģi Brikmani, izskanēs noskaņu koncerts "Augusta debesīs", informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Koncertā piedalīsies komponists Raimonds Tiguls, kura autormūzika savīsies ar tautas mūzikas melodijām dziedātājas Kristīnes Kārkles-Kalniņas un koklētājas Laimas Jansones izpildījumā. Koncerta mākslinieciskā vadītāja - Jansone.

Pasākumā dabas koncertzālē tiks uzstādīta spoguļtērauda piemiņas plāksne "Vēstule no Uģa", kas reizē būs arī vēstījums no Brikmaņa. Plāksnes spogulis simbolizēs viņa gaismas ceļa ideju, kas ik dienu iet kopā ar tautu un ik reizi, kad Neikenkalna dabas koncertzālē norisināsies pasākumi, Brikmaņa paustajos vārdos spoguļosies koristu un dejotāju tautas tērpu raksti, tā mūžīgi turpinot viņa ideju.

Plāksnes autors ir mākslinieks Ivars Mailītis, un tās izgatavošana finansēta no ienākumiem, kas gūti no pirmā koncerta "Augusta debesīs" biļešu pārdošanas un noglabāti Kocēnu novada pašvaldības izveidotajā Brikmaņa fondā. Plāksnes izgatavošanu līdzfinansēja Kocēnu novada pašvaldība.

Upīte norādīja, ka noskaņu koncertsērija "Augusta debesīs" paredzēta kā ikgadējs pasākums, godinot Brikmani un viņa vērtības, uzturot kopīgo kultūras mantojumu. 

Kā koncerta vadmotīvs un tituldziesma izvēlēta rakstnieka Imanta Ziedoņa un mūziķu - Renāra Kaupera, Tiguļa un Jansones - "Augusta debesīs", kura tiks atskaņota arī šī gada koncertā. Tā atspoguļo koncerta vadmotīvu, kas parāda un izceļ latviešu kultūru un tās personību devumu Latvijas literatūrā un mūzikā.

Koncerta ieejas biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīze" kasēs, kā arī Kocēnu novada pašvaldības administrācijas kasē Kocēnos. Ienākumi no biļešu pārdošanas tiks novirzīti Brikmaņa ideju turpināšanai.

Neikenkalna dabas koncertzāle Brikmanim bija īpaša vieta - viņa iniciatīva bija atgādināt Latvijai par vietu, kur notika Pirmie Dziedāšanas svētki - Dikļiem. Brikmanis bija režisors visiem lielajiem pasākumiem, kuri notika Neikenkalna dabas koncertzālē, proti, Pirmajiem Dziedāšanas svētkiem - 150, folkloras festivāliem "Baltica", deju uzvedumam "No zobena saule lēca", kas pirmo uzvedumu dabā piedzīvoja tieši Dikļos, Dziesmu svētku modelēšanas koncertam. Viņš ticēja, ka laba mūzika, labi vārdi, vienošanās kopīgā dejā, ir veids, kā atklāt kultūrvēsturisko, leģendām apvīto vietu patieso dabu, stāstīja Upīte.

Koncertu organizē Kocēnu novada pašvaldība.

Uz augšu
Back