LIAA sāk pieņemt iesniegumus eksportējošo uzņēmumu valsts subsidēto darba algu programmā

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) trešdien sāk pieņemt iesniegumus eksportējošo uzņēmumu valsts subsidēto darba algu programmā, pavēstīja LIAA pārstāvji.

LIAA norādīja, ka Eiropas Komisija (EK) ir apstiprinājusi Latvijas atbalsta programmu eksportējošajiem uzņēmumiem, tādējādi no trešdienas eksportējošie uzņēmumi, kuri atbilst Ministru kabineta noteikumos "Par atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem preču un pakalpojumu eksportētājiem" minētajiem kritērijiem, var elektroniski LIAA iesniegt pieteikumus atbalsta saņemšanai.

"Eksportējošie uzņēmumi ir balsts valsts ekonomiskajai attīstībai un

šī programma ir viens no atbalsta veidiem, kā nodrošināt ātrāku atkopšanos pēc Covid-19 izraisītajiem satricinājumiem pasaules ekonomikā.

Ļoti būtiski ir saglabāt darba vietas un eksportējošo uzņēmumu ekonomisko jaudu, tādēļ daļēja darba algu kompensācija kopā ar citiem valsts atbalsta instrumentiem varētu būt labs stimuls tam, lai uzņēmumi atspertos," pauda LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Viņš arī norādīja, lai ātrāk varētu saņemt paredzēto atbalstu, uzņēmumi aicināti rūpīgi iepazīties ar atbalsta programmas nosacījumiem un precīzi aizpildīt iesnieguma veidlapu. "Jārēķinās, ka gadījumos, ja iesniegumi tiks aizpildīti neprecīzi, mēs lūgsim tos labot, kas prasīs papildu laiku," piebilda Rožkalns.

Pēc viņa prognozētā, iesniegumu izvērtēšana varētu prasīt apmēram mēnesi no iesniegšanas brīža, bet, pēc lēmuma pieņemšanas, izmaksa varētu tikt veikta piecu darba dienu laikā.

Atbalstam var pieteikties eksportējošie uzņēmumi, kuru preču un pakalpojumu eksporta apmērs 2019.gadā sasniedza vismaz miljonu eiro un kuru darbiniekiem izmaksātā mēneša vidējā bruto darba samaksa, par kuru ir veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, 2019.gadā bija ne mazāka kā 800 eiro. Kā papildus kritērijs tiks vērtēta Covid-19 ietekme uz uzņēmuma saimniecisko darbību, proti, atbalstīti tiks tie eksportējošie uzņēmumi, kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības Covid-19 krīzes ietekmē vienā mēnesī laika periodā no 2020.gada aprīļa līdz jūnijam, salīdzinot ar 2019.gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājušies par 20%.

Atbalstā uzņēmumi varēs saņemt vienreizēju kompensāciju 25% apmērā no 2019.gadā nomaksātām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām,

bet ne vairāk kā 800 000 eiro vienam uzņēmumam vai uzņēmumu grupai. Atbalsta summu saimnieciskās darbības veicējs saņems vienā maksājumā un tā būs jāizmaksā darbinieku algās līdz 2020.gada 31.decembrim.

Atbalsta programmas kopējais finansējums ir 51 miljons eiro. 

Atbilstoši prognozēm uz šo atbalsta veidu varētu pretendēt apmēram 350 uzņēmumu.

Atbalstam uzņēmumi līdz 30.septembrim var pieteikties LIAA mājaslapā https://www.liaa.gov.lv/lv/covid19/atbalsts-eksportejosiem-krizes-seku-parvaresanai, aizpildot iesnieguma veidlapu, kuru kā elektroniski parakstītu dokumentu varēs iesūtīt pa e-pastu pasts@liaa.gov.lv vai izmantot šo pakalpojumu ar valsts un pašvaldību vienotā portāla Latvija.lv starpniecību.

Sarakstu ar uzņēmumiem, kuri saņēmuši atbalstu, LIAA publicēs tīmekļvietnē un nosūtīs Valsts ieņēmumu dienestam.

LIAA veiks arī kontroles pasākumus, lai uzraudzītu uzņēmumu atbilstību atbalsta saņemšanas kritērijiem un pār finansējuma izlietojumu. Ja saņemtais atbalsts netiks izlietots darbinieku algām noteiktajā terminā līdz 2020.gada 31.decembrim, tas pilnībā vai daļēji būs jāatmaksā valsts budžetā.

Uz augšu
Back