Tiešraide noslēgusies: SPKC preses konference saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā

Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Šodien, 6. augustā, Slimību profilakses un kontroles centrs rīko attālinātu preses konferenci, kurā sniegs atbildes uz jautājumiem par epidemioloģisko situāciju Latvijā saistībā ar Covid-19 un komentēs sīkāk par šodienas saslimšanas gadījumiem.

Uz mediju jautājumiem atbildēs:

- Jurijs Perevoščikovs, Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors;

- Sergejs Čevers, Murjāņu sporta ģimnāzijas direktora p.i.;

- Igo Japiņš, Riteņbraukšanas federācijas prezidents;

- Anda Mičule, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktora vietniece.

Jau vēstīts, ka aizvadītajā diennaktī, veicot 1829 Covid-19 testus, reģistrēti 18 jauni saslimšanas gadījumi, un puse no tiem saistīta ar uzliesmojumu Murjāņu Sporta ģimnāzijā.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka divi saslimušie atbraukuši no ārvalstīm - Serbijas un Īrijas. Vēl deviņi saslimušie ir saistīti ar uzliesmojumu Murjāņu Sporta ģimnāzijā, bet ar septiņām personām sākta saziņa, lai precizētu papildu informāciju. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Līdz ar jauniem atklātajiem gadījumiem Murjāņu Sporta ģimnāzijā kopējais saslimušo skaits sasniedzis 11, apstiprināja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Latvijā līdz šim veikti 207 909 Covid-19 izmeklējumi, saslimušas 1275 personas un 1070 izveseļojušās, bet 32 mirušas.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar Covid-19. Stacionāros patlaban ārstējas seši ar jauno koronavīrusu sasirgušie, un visiem slimības gaita ir vidēji smaga. Līdz šim no stacionāra izrakstīts 191 Covid-19 pacients, starp kuriem ir gan tie, kas izveseļojušies, gan tie, kas miruši.

Jau ziņots, ka trešdien diviem Murjāņu Sporta ģimnāzijas audzēkņiem apstiprināta inficēšanās ar Covid-19.

Uz augšu
Back