Pasauli satricina video, kurā iemūžināts Beirūtas sprādziens kāzu fotosesijas laikā

FOTO: Ekrānuzņēmums

Īpaša diena otrdien, 4. augustā, bija libāniešiem Israi Seblani un Ahmadam Sbeihi, kuri atzīmēja savas kāzas. Filmēšanas laikā Libānas galvaspilsētā Beirūtā nogranda spēcīgs sprādziens, kas nodarīja plašus postījumus, vēsta raidorganizācija CNN.

Pāris pēc svinīgās ceremonijas devās Beirūtas ielās, lai iemūžinātu līgavu viņas baltajā un krāšņajā kāzu kleitā.

"Sākotnēji tā bija pavisam parasta diena, cilvēki sēdēja restorānos un vakariņoja. Tad pēkšņi bija liels troksnis, bet pēc pāris sekundēm man aiz muguras nogranda ārkārtīgi spēcīgs sprādziens," atminējās Seblani.

Fotogrāfs Mahmuds Nakibs iemūžināja kadrus no brīža, kad līgava pozēja un aizmugurē nogranda sprādziens.

"Mēs bijām uz ielas un filmējām materiālu jaunajam pārim. Tad dzirdējām pirmo sprādzienu un nodomājām, kas tas ir tālu," stāstīja Nakibs.

"Pēc pāris sekundēm debesis kļuva melnas un mēs dzirdējām otro sprādzienu, kas bija daudz spēcīgāks," atminējās fotogrāfs.

Seblani stāstīja, ka skaistā vieta, kurā kompānija atradusies, ātri vien kļuva par īstu "spoku" pilsētu. "Visur apkārt bija putekļi, sašķīduši stikli un asiņojoši cilvēki, kuri bļāva."

Spēcīgais sprādziens fotogrāfu gandrīz nogrūdis uz zemes, taču kamerai izdevies iemūžināt brīžus sprādziena laikā.

Visi cilvēki, kuri tajā brīdī atradās laukā, nekavējoties devās iekšā. Neviens no kāzu apmeklētājiem netika hospitalizēts.

Saskaņā ar provizoriskajiem datiem, otrdienas sprādzienā, ko, pēc visa spriežot, izraisīja ostas noliktavā neadekvāti glabāts amonija nitrāts, gājuši bojā gandrīz 150 cilvēki, aptuveni 5000 ievainoti un bez pajumtes palikuši vairāk nekā 250 000 cilvēku.

Uz augšu
Back