ASV nosaka sankcijas Honkongas līderei Kerijai Lamai

Honkongas līdere Kerija Lama FOTO: AP/Scanpix

ASV piektdien noteica sankcijas Honkongas līderei Kerijai Lamai un vēl desmit augsta ranga amatpersonām par demokrātijas graušanu pusautonomajā teritorijā.

"Savienotās Valstis stāv kopā ar Honkongas iedzīvotājiem un mēs izmantosim mūsu instrumentus un pilnvaras, lai vērstos pret tiem, kas grauj viņu autonomiju," paziņoja ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins.

Sankcijas arī noteiktas Honkongas policijas komisāram un tieslietu ministrei.

Ar sankciju noteikšanu tiek iesaldēti viņu aktīvi ASV, kā arī tiek spēcīgi ierobežotas iespējas veikt darījumus ar viņiem.

Kerija Lama pagājušajā nedēļā paziņoja, ka septembrī paredzētās Likumdošanas padomes vēlēšanas koronavīrusa pandēmijas dēļ tiek atliktas par gadu, savukārt opozīcija apsūdzēja varasiestādes, ka šādi tās cenšas iegūt laiku demokrātijas atbalstītāju neitralizēšanai, lai jaunais parlamenta sastāvs būtu pēc iespējas lojālāks Pekinai.

Lama arī pavēstīja, ka lēmums par vēlēšanu atlikšanu pieņemts pēc viņas konsultācijām ar Ķīnas centrālo valdību.

6.septembrī paredzētās vēlēšanas pārceltas uz nākamā gada 5.septembri.

Komentējot lēmumu atlikt vēlēšanas, opozīcijas aktīvists Džošua Vongs tviterī ierakstīja, ka "tā neapšaubāmi ir lielākā ar vēlēšanām saistītā krāpšana [Honkongas] vēsturē".

"Pekina (..) cenšas nepieļaut,  lai opozīcijas bloks iegūtu vairākumu Likumdošanas padomē," piebilda Vongs.

Pirms Lamas paziņojuma varasiestādes diskvalificēja Vongu un un vēl 11 opozīcijas aktīvistus no dalības vēlēšanās, jo viņi neatbilst nosacījumam, ka kandidātiem ir jābūt lojāliem Pekinas kontrolētajai Honkongas valdībai.

Uz augšu
Back