SPKC lūdz atsaukties pasažierus, kas 31.jūlijā brauca autobusā Rīga-Daugavpils

Ilustratīvs attēls

FOTO: AP/Scanpix

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) lūdz atsaukties autobusa Rīga - Daugavpils pasažierus. Pasažieris, kuram apstiprināts Covid-19, šā gada 31.jūlijā pārvietojies ar autobusa reisu, kas no Rīgas izbrauca plkst.18.05. 

Visiem pasažieriem, kas brauca minētajā reisā, jāsazinās ar SPKC epidemiologu pa tālruni 67271738. 

Ja tiek novēroti saslimšanas simptomi, jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un jāveic izmeklēšana, lai noskaidrotu, vai nav notikusi inficēšanās ar Covid-19. 

SPKC atgādina, ka ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot uz tālruņa numuru 8303.

Šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne "Apturi Covid". Izmantojot lietotni, varēs savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Kā ziņots, aizvadītajā diennaktī, veicot 2137 Covid-19 testus, Covid-19 konstatēts sešiem cilvēkiem, tādējādi kopumā Latvijā līdz šim veikti 210 046 Covid-19 izmeklējumi, saslimusi 1281 persona un 1070 izveseļojušās, bet 32 mirušas.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā stacionēts viens pacients ar Covid-19. Stacionāros patlaban ārstējas pieci ar jauno koronavīrusu sasirgušie, un visiem slimības gaita ir vidēji smaga. Līdz šim no stacionāra izrakstīti 193 Covid-19 pacienti, starp kuriem ir gan tie, kas izveseļojušies, gan tie, kas miruši.

Uz augšu
Back