Latvijā norisināsies 2020. gada sezonas lielākās drifta sacensības Eiropā

FOTO: Publicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē, 14. un 15. augustā, Biķernieku trasē norisināsies Drift Masters Eiropas drifta čempionāta posms “Drift King of Riga”. Sacensībās uz starta redzēsim teju 50 labākos drifta braucējus no dažādām Eiropas valstīm, tai skaitā Džeimsu Dīnu, Pjotru Wieceku, kā arī pašmāju zvaigznes – Kristapu Blušu un Nikolasu Bertānu.

Jānis Blušs, sacensību organizators: “Šīs sacensības mums kā organizatoriem būs īpašas – esam vienīgie, kuri šogad organizēs tik lielas drifta sacensības Eiropā. Uzņemsim sportistus no dažādām Eiropas valstīm, kas dod iespēju drifta fanus iepazīstināt ar dažāda līmeņa braucējiem. Ir plusi un mīnusi – ierobežojumu dēļ nevaram uzņemt tik skatītāju, cik atļauj trase, tāpēc esam sagatavojuši kvēlākajiem faniem iespēju sacensības vērot arī no mājām, nodrošinot tiešraidi, kuru varēs vērot no sev ērtas vietas.”

Tiešraidi no Biķerniekiem nodrošinās “RedBull Media” komanda, kuri šajās sacensībās izmantos līdz šim nebijušus tehniskos risinājumus, lai skatītājiem otrpus ekrānam būtu reālistiska sajūta, it kā atrastos trasē. Tiešraide būs pieejama RedBull TV, kā arī facebook.com lapā.

FOTO: Publicitātes foto

Sacensību programma:

Piektdiena, 14. augusts:

18:00 – 20:30 / Kvalifikācijas braucieni / tiešraide

Sestdiena, 15. augusts:

15:00 – 15:20 TOP32 Dalībnieku prezentācija / tiešraide

15:30 – 17:30 TOP32 / tiešraide

18:00 – 20:00 TOP 16 / tiešraide

20:15 Apbalvošanas ceremonija / tiešraide

Dalībnieku sarakstā redzami ļoti labi zināmi vārdi drifta aprindās, kā arī daži labākie pašmāju sportisti, kopā uz starta redzēsim ap 50 drifteru.

FOTO: Publicitātes foto

Sacensībās dalību pieteicis viens no labāk zināmajiem drifta braucējiem, Džeimss Dīns. Sportists slavu izpelnījies, kļūdams par vairākkārtēju Formula D un Eiropas drifta čempionu. Latvijas drifta fani jau paspējuši iecienīt īru. Pagājušā gada sacensībās tehnisku iemeslu dēļ viņš izstājās jau TOP32, kas liek domāt, ka šogad drifteris nelaidīs garām iespēju kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Biķerniekos pēc ilgāka laika atgriezīsies arī poļu braucējs Pjotrs Wieceks. Sportists aizvadījis pilnu sezonu Formula D čempionātā un ir gatavs atgriezties Rīgā, trasē, kuru viņš iekļāvis savu mīļāko trašu sarakstā!

Spēcīgajā dalībnieku sarakstā redzams arī latviešu drifta pilots Kristaps Blušs, kurš kopā ar iepriekšminētajiem sportistiem Dīnu un Wieceku divas sezonas aizvadījis Amerikā, Formula D sacensībās. Pagājušajā gadā Kristapu redzējām RDS sacensībās, bet šogad savu sacensību sezonu viņš atklās tieši Biķerniekos.

FOTO: Publicitātes foto

Trīs Formula D braucējiem pretī stāsies arī citi Eiropas un Baltijas braucēji. Spēcīgs konkurents ir lietuvietis Benediktas Cirba – viens no retajiem sportistiem, kurš šajā sezonā paspējis aizvadīt vairākas drifta sacensības. Savas spējas trasē rādīs arī “RedBull drift brothers” jeb spēcīgie drifta brāļi Shanahani no Vācijas, kuri ir vieni no vadošajiem drifta braucējiem Eiropā. Tāpat iespēju pieteikt dalību ieguvuši igauņu sportisti - Harolds Valdma, Ao Vaida, Olivers Randalu un Kristjns Sallu Salmre. Neaizmirsīsim arī par pašmāju sportistiem, iepriekšminētais Kristaps Blušs, Jānis Brālītis, Jānis Jurka, Ingemārs Jēkabsons un Nikolass Bertāns, kuram šīs būs pirmās lielās PRO drifta sacensības. Saistībā ar izmaiņām dalībnieku sarakstā uz starta redzēsim arī četrus lietuviešu sportistus. Biķerniekos būs vērojams kārtīgs Baltijas drifta sastāvs.

Organizētāji vērš uzmanību, ka skatītāju biļetes uz autosporta pasākumu ir izpārdotas, saistībā ar ierobežojumiem un noteiktu biļešu skaitu, bet visiem interesentiem būs iespēja vērot tiešraides translāciju no pasākuma norises.

Uz augšu
Back