Kur meklēt veselīgu dvēseli?
Jauna izdevniecības "Lietusdārzs" grāmata

FOTO: lietusdarzs.lv

Apgāds "Lietusdārzs" laidis klajā jaunu grāmatu, kas palīdz rast atbildes uz dažādiem jautājumiem par dvēseli - Daniela G. Eimena (Daniel G. Amen) plaši pazīstamo darbu "Smadzeņu un dvēseles saikne praksē", informē izdevēji.

Kopš seniem laikiem cilvēkus nodarbinājusi doma par dvēseli. Jautājumu loks ir milzum plašs. Kur tieši tā “atrodas”? Kāpēc dažam tā ir mierīga, savukārt citam – itin kā svešu spēku apsēsta? Kāpēc mūsu dvēseles stāvoklis var būt ļoti mainīgs?

Daudzi domā, ka dvēsele ir tāds kā “garīgs orgāns”, kas nošķirts no cilvēka fiziskā ķermeņa.

Taču jau ģeniālais Viljams Šekspīrs ir dzejiski izteicies: “Smadzenes ir dvēseles trauslā mītne.”

1

Savukārt šīs grāmatas autors smadzeņu un dvēseles kopību skata mūsdienu zinātnes un tehnikas iespēju apstākļos. Izpētījis vairāk nekā 12 000 smadzeņu attēlu, viņš uzskata, ka dvēsele nepavisam nav ēteriska. Tā ir reāla! Tai ir būtiska saikne ar smadzeņu darbību. Jaunākās smadzeņu izpētes tehniskās iespējas sniedz pierādījumus, ka tad, kad smadzenes ir veselas, mēs esam līdzcietīgi, apdomīgi, mierīgi un orientēti uz mērķu sasniegšanu. Toties tad, ja tās ir slimas vai bojātas, mēs esam neefektīvi un mūsu dvēselei un attiecībām ar Dievu ir grūti būt mierīgām, harmoniskām.

"Smadzeņu un dvēseles saikne praksē"

FOTO: lietusdarzs.lv

Dr. med. Daniels G. Eimens ir klīniskais neirobiologs un psihiatrs, eksperts “smadzeņu un uzvedības” jomās. Viņš vada klīnikas Kalifornijā, ASV, kurās veiksmīgi izārstēti simtiem tūkstošu pacientu. Vairākas desmitgades veltījis smadzeņu pētījumiem un psiholoģisku problēmu risināšanai, sarakstījis gandrīz 30 grāmatu par cilvēka smadzeņu darbību. Viņš tiek uzskatīts par pasaulē vadošo smadzeņu darbības speciālistu.

Dr. Eimenam ir plaša datu bāze ar smadzeņu attēliem, kas iegūti, izmeklējot cilvēkus ar uzvedības problēmām. Viņa darbi publicēti visā pasaulē. Apgāds “Lietusdārzs”  latviski jau izdevis šī autora grāmatas “Uzmanības deficīta sindroms” un “Smadzenes izmaina dzīvi”.

Šī grāmata pārliecinoši atklāj, ka starp smadzeņu darbību un mūsu dvēseles stāvokli pastāv stipra atgriezeniskā saite: veselas smadzenes ir būtiski nepieciešamas veselai dvēselei, savukārt  vesela dvēsele  uzlabo smadzeņu darbību. Autors nepaliek šī atklājuma teorētiskajā “fāzē”. Viņš rāda, kā maksimāli izmantot šo saikni, lai uzlabotu savu dzīvi.

"Smadzenes ir dvēseles mikroshēma. Tās ir aparāts, kas ļauj dvēselei, cilvēka būtībai darboties, kā nākas. Līdzīgi datora mikroshēmām, arī smadzenēm jādarbojas optimāli, lai būtu iespējams lietot dzīves programmas (piemēram, veikt bērnu audzināšanu, apgūt izglītību, pārdzīvot pusaudža vecumu, apgūt profesiju, izdzīvot laulību, tikt galā ar pusmūža krīzi)," tā Daniels G. Eimens.

No angļu valodas tulkojusi Dace Vanaga.

Grāmata pieejama lielākajās grāmatnīcās un www.lietusdarzs.lv.

Uz augšu
Back