Francijā noslēgušies pirmā Latvijas iekšlietu ministra Valtera mirstīgo atlieku ekshumācijas darbi

Kaps

FOTO: Pixaby

Francijas pilsētas Nicas kapsētā noslēgušies pirmā Latvijas iekšlietu ministra Miķeļa Valtera mirstīgo atlieku ekshumācijas darbi, ierakstā mikroblogošanas vietnē "Twitter" apliecinājis Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis.

Ārlietu ministrija (ĀM) kopā ar Iekšlietu ministriju (IeM) janvārī lūdza piešķirt līdzekļus, lai jau šogad no Francijas Latvijā varētu pārapbedīt iekšlietu ministra un diplomāta Valtera mirstīgās atliekas. Tam tika piešķirti 18 000 eiro.

ĀM iepriekš skaidroja, ka Valtera pārapbedīšana būtu cieņas apliecinājums Latvijas valstsvīram. Pamatojoties uz Ārlietu dienesta vēstures un diplomātisko dokumentu nodaļas rīcībā esošo informāciju, savas dzīves laikā Valters bija izteicis vēlēšanos tikt apglabātam dzimtenē.

Kā iepriekš norādīja gan ĀM, gan IeM, Valtera pašreizējās kapavietas apmaksa ir veikta līdz 2018.gada 30.aprīlim. Gadījumā, ja apmaksa par desmit turpmākajiem gadiem netiek veikta, kapavietu bez maksas uzturēs tikai divus gadus.

Pēc Nicas pilsētas lēmuma, ar kuru nosaka pilsētas kapsētu kārtību, tikai ģimenes locekļi, vai to pilnvarotās personas var veikt apmaksu par kapavietu. Valtera gadījumā tā ir ģimene. Bijušā iekšlietu ministra tuvinieki apliecinājuši, ka viņu rīcībā nav līdzekļu kapavietas turpmākajai uzturēšanai Nicas pilsētā.

Piemiņas vietas uzturēšanu pēc tās ierīkošanas Rīgas Meža kapos nodrošinās Valtera tuvinieki.

Valters bija pirmais Latvijas iekšlietu ministrs, viens no Satversmes izstrādātājiem un diplomāts, jo Latvijas sūtņa pienākumus pildīja Romā, Parīzē, Varšavā un Briselē.

Pēc 1940.gada Valters dzīvoja Šveicē un Francijā, nodarbojies ar jurisprudenci un publicistiku un turpināja kalpot Latvijai kā diplomāts arī pēc tās okupācijas divdesmit astoņus gadus. Miris 1968.gada 27.martā Nicā, Francijā.

Uz augšu
Back