Čekušins: Ar necaurspīdīgu politiku "Saskaņa" pieļāva iespēju par sevi radīt viltus ziņas

Partijas "Saskaņa" Rīgas mēra amata kandidāts Konstantīns Čekušins.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Necaurspīdīgas politikas dēļ partija "Saskaņa" pieļāva iespēju par sevi radīt viltus ziņas, intervijā aģentūrai LETA atzina "Saskaņas" mēra amata kandidāts Konstantīns Čekušins.

"Saskaņa" viennozīmīgi pieļāva kļūdas, uzskata Čekušins, tomēr, viņaprāt, tās nav bijušas tik nopietnas, cik nopietnas tās ataino politiskie oponenti - ka bijusi "kāda šausmīga korupcija un viss pārējais".

Kā vienu no primārajiem uzdevumiem kā Rīgas domē, tā arī partijas tēla uzlabošanai Čekušins sauc caurspīdīguma nodrošināšanu.

"Manuprāt, būtu jāuzbūvē tāds process, kas nodrošinātu tādu caurspīdīgumu, ka neko vairs nevarētu pārmest, internetā publicējot visas tāmes, procesus, mērķus, skaidrojot arī to, kāpēc, piemēram, tiks remontēta viena iela, bet cita nē. Tādējādi mēs visi varētu dzīvot mierīgāk," uzskata Čekušins.

Ir svarīgi skaidrot, kā tiks pildīti dotie solījumi, akcentēja topošais politiķis, akcentējot, ka tas ir jādara caurspīdīgi un pievēršot uzmanību katram solim.

Čekušins piekrita, ka līdz šim domes darbā šāda caurspīdīguma pietrūcis un tas jāmaina.

13

"Mēs dabūjām vairākus viltus apvainojumus tikai tāpēc, ka nebija caurspīdīguma un bija iespēja tādus "feikus" radīt. Partija pati deva tam iespēju, un šī kļūda ir jālabo," uzsvēra Čekušins.

"Saskaņas" saraksta līderis novērojis, ka partijai pašlaik tiek pievērsta īpaša uzmanība un tā būs arī turpmāk.

"Tāpēc mums jāstrādā labāk nekā citiem, jo

nākamajā sasaukumā visi, neskatoties uz pašu kļūdām, visu novels uz "Saskaņu". Mums tādas iespējas nebūs," prognozē Čekušins.

13

Viņš sola strādāt tā, kā uzskata par pareizu, tostarp veikt auditorus pašvaldības kapitālsabiedrībās.

"No auditiem nav jābaidās, jo tie palīdz saskatīt trūkumus. Es labprāt aizietu uz katru pašvaldības iestādi ar neatkarīgu auditu, lai dabūtu ziņojumu un novērstu visus trūkumus, un, iespējams, pat iegūtu kvalitātes sertifikātus pašvaldības kapitālsabiedrībām," stāstīja mēra amata kandidāts.

Uz katru pilsētas kapitālsabiedrību jāiet ar neatkarīgu auditu, kā rezultāti parādīs, kas jāuzlabo, norādīja Čekušins, atzīstot, ka tostarp "Rīgas namu pārvaldniekā" ir pieļautas zināmas kļūdas. Viņaprāt, tajā jāsaīsina iepirkumu procesi, lai iedzīvotājiem būtu vieglāk īstenot renovācijas darbus. "Mums bija iekšējas diskusijas par to, kas jāmaina. Zinām problemātiskās vietas. Mūsu mērķis nav kaut ko darīt nepareizi. Mērķis ir darīt pēc iespējas labāk. Uzskatu, ka lielos vilcienos plus mīnus viss bija korekti. Jā, bija korupcijas riski, bet jau pastāstīju, kā to atrisināt," pauda "Saskaņas" saraksta līderis.

Runājot par situāciju "Saskaņā", Čekušins uzsvēra, ka partijai ir labas vērtības, kuru centrā ir cilvēks. "Uzskatu, ka visi redz "Saskaņas" īstenoto sociālo politiku. Partijai ir jāpiesaista jauni cilvēki, jānodrošina, lai cilvēki par "Saskaņu" balsotu nevis tāpēc, ka nav, par ko citu nobalsot vai kāds ir nacionālists, bet gribētu balsot tāpēc, ka jūt sevi kā daļu no "Saskaņas"," teica galvaspilsētas vadītāja amata pretendents.

Viņaprāt, partijai ir ļoti daudz jāstrādā ar jauniešiem, jo šajā ziņā partijā ir zināmi trūkumi. "Mana galvenā ideja ir izveidot komandu, lai nebūtu tikai Konstantīns, Konstantīns, Konstantīns uz visiem plakātiem un pēc vēlēšanām cilvēki zinātu tikai mani. Es gribu, lai cilvēki zinātu visu mūsu komandu, jo tajā ir lieliski cilvēki ar izcilu izglītību un pieredzi.

Esmu jauns cilvēks, varu kaut ko nezināt, bet man ir, kam palūgt padomu," uzvēra Čekušins.

13

Skaidrojot to, kāpēc viņš piekrita aiz sevis vēlēšanās vest politiķus un partiju, kas iesaistīta virknē skandālu, Čekušins pauda, ka, iespējams, viņam to darīt vieglāk, jo viņš nav strādājis iepriekšējos sasaukumos.

"Man ir sava pieredze, idejas un skatījums uz politiku un procesiem. Es esmu inženieris, un mani vienmēr kaitinājis tas, ka kāds, kaut ko darot, to dara bez mērķa un skaidra plāna, kā arī rezultātu pārbaudes.

Visu politiku, arī Rīgas domē, var sadalīt pa projektiem, kuriem ir noteikts laiks, grupa un sasniedzamais rezultāts.

13

Kad neredzu procesus, man pašam gribas tos izveidot, tāpēc, iespējams, līdz šim man vienmēr gribējies dot padomus. Kad man teica, ka es visu laiku tikai piedāvāju kaut ko, man piedāvāja pievienoties komandai," stāstīja Čekušins.

Jautāts, vai viņam nav bažu par to, ka vēlētāji īsti nezinās, kas ir "Saskaņas" saraksta pirmais numurs, Čekušins norādīja, ka viss nāks ar laiku. "Protams, ka visi uz mani tagad skatās kā uz jaunu cilvēku - daži netic, daži šaubās, daži nolēma vispār neiet balsot," pauda mēra amata kandidāts. Viņš arī akcentēja, ka tas, cik liels ir to cilvēku īpatsvars, kas pagaidām nezina, par ko balsot, vai arī nav izlēmuši par došanos uz vēlēšanām, ir liels nezināmais, prognozējot vēlēšanu iznākumu.

"Esmu gatavs ar saviem darbiem pierādīt savas spējas. Iespējams, neesmu labākais pļāpātājs, bet esmu pārliecināts par to, ka to ko daru, daru pareizi. Un cilvēki to redzēs. Man nevajag, lai cilvēki balsotu tikai par partijas nosaukumu, par abstrakciju, man vajag, lai cilvēki gribētu nobalsot par mani un partiju. Es izveidošu stipru komandu, jaunu politiku. Es nebaidos to darīt," uzsvēra Čekušins.

Čekušins nesola, ka nostrādās domē visu tās sasaukuma laiku. "Man ir bažas, ka krīze ļoti daudz ko pamainīs. Atceros 2008.gadu, kad visi cilvēki bija dusmīgi. Mēs nevaram paredzēt, kas būs pēc diviem gadiem.

Prognozēt un solīt, ka tiešām neiešu uz Saeimu vai vispār nepametīšu politiku, es nevaru.

13

Uz jautājumu, vai viņam ir ambīcijas darīt kaut ko vairāk, nekā sēdēt pašvaldības domnieka krēslā, Čekušins atbildēja: "Jā, noteikti."

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks augusta pēdējā sestdienā.

Uz augšu
Back