Londonā pārdošanā nonācis otrais dārgākais mājoklis Lielbritānijā

FOTO: Savills

Arhitekta Džona Neša radītais savrupnams atrodas pašā Londonas sirdī un no tā paveras leģendārais Rīdženta parks. Šo mājokli ir iespējams iegādāties par 185 miljoniem sterliņu mārciņu.

Milzu savrupnama autors Džons Nešs ir arī Bekingemas pils projektētājs, tādēļ Londonas otrais dārgākais nams ir uzskatāms teju par sava veida arhitektūras pieminekli. Unikālā ēka ir celta no 1821. līdz 1826. gadam.

FOTO: Savills

Pašreizējais īpašnieks, nekustamo īpašumu attīstītājs “Zenprop UK”, kas ēku pirms četriem gadiem iegādājās par 200 miljoniem britu mārciņu, spekulē, ka jaunais īpašnieks varētu būt kāds miljardieris no Āzijas, ziņo portāls “DailyMail”.  Šādu soli uzņēmums ir nolēmis spert pandēmijas un Brexit dēļ. “Cenai vajadzēja būt lielākai, taču patlaban tā ir augstākā vērtība, ko varam prasīt par šo ēku. Šī cena daudziem būs nepieņemama, bet mēs meklēja tikai vienu indivīdu. Cilvēku ar miljardiem, kas vēlas apmesties Londonā,” tā portālam "DailyMail" teicis “Zenprop” pārstāvis Deriks Bērs.  

FOTO: Savills

Sākotnēji Džons Nešs bija uzcēlis šo namu kā 18 dzīvokļu ēku, taču Otrā pasaules kara laikā visi apartamenti tika sakombinēti, ēka nonāca valsts īpašumā un tajā tika izvietotas vairākas valsts institūcijas. Savukārt, sākot ar 1967. gadu, te tika ierīkotas luksusa klases ārvalstu studentu kopmītnes, kuras darbojās dārgajā īpašumā līdz pat 2016. gadam.

Uz augšu
Back