Pk, 12.08.2022.

Baltkrievijā aizturēti divi Latvijas valstspiederīgie

TVNET
Baltkrievijā aizturēti divi Latvijas valstspiederīgie
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 35
Protesti Baltkrievijā - trešā diena
Protesti Baltkrievijā - trešā diena Foto: AFP/Reuters/EPA

Ārlietu ministrija (ĀM) ir saņēmusi informāciju, ka Baltkrievijā ir aizturēti divi Latvijas valstspiederīgie, informē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Pēc politiķa sniegtās informācijas, ĀM un vēstniecība sniedz nepieciešamo konsulāro atbalstu un cenšas panākt viņu atbrīvošanu.

Vienlaikus ministrs aicināja cilvēkus iepazīties ar ceļošanas brīdinājumu attiecībā uz Baltkrieviju. Saistībā ar situāciju Baltkrievijā pēc 9.augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām ĀM aicina Latvijas valstspiederīgos būt piesardzīgiem sabiedriskās vietās, kur pulcējas ievērojams cilvēku daudzums, un vakara stundās atturēties no atrašanās uz ielas.

ĀM atgādina, ka, esot ārkārtas situācijā, nepieciešams nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Baltkrievijā, Latvijas konsulātu Vitebskā vai ĀM Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni +371 26 337 711 vai e-pastu "palidziba@mfa.gov.lv".

TVNET jau rakstīja, saskaņā ar oficiālajiem provizoriskajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs  Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,09%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Vardarbīgi apspiežot protestus pret acīmredzamajiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē un rezultātu viltošanu, Baltkrievijā cietuši vai aizturēti tūkstošiem cilvēku. Slimnīcās ārstējas vairāk nekā 250 cietušo, un ir arī bojāgājušie.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu