Jaunzēlandē jaunais Covid-19 uzliesmojums izpleties ārpus Oklendas

Ilustratīvs attēls

FOTO: EPA/Scanpix

 Jaunzēlandē jaunais Covid-19 uzliesmojums izpleties ārpus Oklendas, piektdien pavēstīja veselības amatpersonas, šādi apliecinot, ka centieni jauno uzliesmojumu apslāpēt nav bijuši tik sekmīgi, kā cerēts.

Pēc vīrusa negaidītās atkārtotās parādīšanās Oklendā konstatēti vēl 12 lokāli inficēšanās gadījumi un vēl viens iespējams gadījums, sacīja veselības ministrs Kriss Hipkinss.

Divi gadījumi konstatēti Ziemeļu salas pilsētā Tokoroa 210 kilometrus uz dienvidiem no Oklendas.

Inficēšanās ārpus Oklendas notikusi, neraugoties uz stingro karantīnas režīmu Jaunzēlandes lielākajā pilsētā, kur policija uz pilsētas robežām nobloķējusi ceļus.

Ministrs centās mazināt bažas, ka vīruss atkal var parādīties it visur, ja reiz nav izdevies to izolēt Oklendas robežās.

"Visi šie gadījumi līdz šim ir saistīti, tie visi ir daļa no Oklendā bāzētā klastera, un tā ir laba ziņa," sacīja ministrs, norādot, ka Tokoroa gadījumi identificēti ātri.

"Mums nav liecību par nevienu Covid-19 gadījumu ārpus Oklendas, kas nebūtu saistīts ar šo klasteri, ar kuru mēs strādājam," skaidroja Hipkinss.

Piektdien gaidāms premjerministres Džasindas Ārdernas paziņojums par to, vai Oklendas karantīnas režīma termiņš tiks pagarināts un vai ierobežojumu teritorija tiks paplašināta.

Jaunzēlande trešdien slēdza visus veco ļaužu pansionātus, reaģējot uz pirmajiem lokālajiem jaunā koronavīrusa transmisijas gadījumiem 102 dienu laikā, un Ārderna pieļāva iespēju, ka koronavīrusa atgriešanās dēļ viņa varētu būt spiesta atlikt septembrī paredzētās parlamenta vēlēšanas.

Krīzes sākās, kad otrdien Covid-19 testu rezultāti četriem vienas Oklendas ģimenes cilvēkiem bija pozitīvi.

Inficēšanās gadījumu skaits turpinājis pieaugt, un varasiestādes izmisīgi cenšas noskaidrot inficēšanās avotu, kas joprojām nav zināms.

Uz augšu
Back