P, 15.08.2022.

Berlīnē islāma ekstrēmists apzinātos satiksmes negadījumos ievaino sešus cilvēkus

Papildināts
LETA/AFP
Berlīnē islāma ekstrēmists apzinātos satiksmes negadījumos ievaino sešus cilvēkus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: ODD ANDERSEN / AFP

Kāds vīrietis Berlīnē otrdienas vakarā apzināti izraisījis vairākus satiksmes negadījumus, ievainojot sešus cilvēkus, un prokuratūra uzskata, ka tas ir islāmistu sarīkots terorakts.

Trīs no cietušajiem guvuši smagas traumas.

Pamatojoties uz šobrīd mums zināmo, vīrietis, šķiet, rīkojies "islāmistu motīvu" vadīts, aģentūrai AFP izteicies prokuratūras pārstāvis.

Vietējie mediji ziņo, ka aizturētais ir aptuveni 30 gadus vecs irākietis un ka, izkāpjot no automašīnas, viņš izsaucis islāma ekstrēmistu tradicionālo saukli:"Allahu Akbar!" ("Dievs ir varens!").

Trīs ceļu satiksmes negadījumi izraisīti Tempelhofas-Šēnebergas rajonā uz 100.autoceļa.

Autovadītājs aizturēts, bet autoceļš vairākas stundas bija slēgts, izraisot ievērojamas satiksmes problēmas.

Kā vēsta laikraksts "Bild", pēc tam kad aizdomās turamā automašīna bija apturēta, viņš saucis: "Neviens lai nenāk tuvāk, vai arī jūs visi mirsiet!"

Ievainoto vidū ir viens motociklists.

Vācijā pēdējo gadu laikā pieredzēti vairāki islāma ekstrēmistu uzbrukumi.

Terorakts ar lielāko upuru skaitu notika 2016.gada decembrī, kad terorists, ietriecot automašīnu Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā, noslepkavoja 12 cilvēkus. Terorists bija tunisietis - noraidīts patvēruma lūdzējs un teroristu organizācijas "Islāma valsts" atbalstītājs.

Salīdzinoši nesen kāds islāmists un viņa laulātā draudzene tika notiesāti par plānu Vācijā 2018.gadā sarīkot uzbrukumu ar biobumbu.

Kopš 2013.gada bīstamo islāmistu skaits Vācijā pieaudzis pieckārt un šobrīd sasniedz 680, liecina drošības dienestu aplēses.

Vācijas kanclere Angela Merkele bieži tiek kritizēta gan no galēji labējās nometnes puses, bet ne tikai tās, ka viņa vainojama islāmistu draudu pieaugumā, 2015.gadā atverot valsts robežas simtiem tūkstošiem imigrantu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu