Ķekavas novada pašvaldības deputātu apsūdz kukuļa pieprasīšanā

Ķekavas novada domes priekšsēdētājas pirmais vietnieks Aigars Vītols piedalās preses brīfingā saistībā ar KNAB aizturēšanu. FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra uzrādījusi apsūdzību Ķekavas novada pašvaldības deputātam un bijušajam basketbolistam Aigaram Vītolam (LZS) par 30 000 eiro kukuļa pieprasīšanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Par minēto nodarījumu likums paredz brīvības atņemšanu no trim līdz 11 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu līdz pieciem gadiem.

Tāpat apsūdzība vēl vienai persona uzrādīta par starpniecības kukuļošanā mēģinājumu.

Jau ziņots, ka kriminālvajāšanu rosināja sākt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

KNAB izplatītā informācija liecināja, ka Ķekavas novada dome 2017.gada nogalē izsludinājusi konkursu par kanalizācijas un ūdensvada tīklu izbūvi. Projekta īstenošana sadalīta četrās kārtās.

2019.gada 1.augustā amatpersona pieprasījusi uzņēmējam, kas veic būvdarbus, 30 000 eiro kukuli, lai uzņēmējs saņemtu pēdējo maksājumu no Ķekavas novada pašvaldības par būvdarbu veikšanu.

KNAB paziņojumā presei norādīja, ka lietā tika veikts speciālais izmeklēšanas eksperiments.

Tāpat ziņots, ka aizturēšanas brīdī Vītols bija Ķekavas novada domes priekšsēdētājas pirmais vietnieks.

Lai gan Vītols publiski noraidījis aizdomas kukuļošanā, viņš paziņojis, ka līdz apstākļu noskaidrošanai viņš atkāpsies no vietnieka amata.

Vītols savulaik bija Latvijas basketbola izlases dalībnieks un vairākkārtējs Latvijas čempions.

Uz augšu
Back