T, 17.08.2022.

Taifūns Korejas pussalā posta ēkas, applūdina ceļus

LETA/AP
Taifūns Korejas pussalā posta ēkas, applūdina ceļus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Cha Song Ho / AP

Korejas pussalā ceturtdien taifūns nodarījis postījumu dzīvojamām ēkām un citiem namiem, applūdinājis ceļus un sagāzis elektrības stabus, bet vēlāk jau zaudējis spēku, kļūstot par tropisko vētru.

Nedz Dienvidkorejā, nedz Ziemeļkorejā netiek ziņots, ka stihijā kāds cilvēks būtu zaudējis dzīvību.

Vētras centra trajektorija bijusi gar Ziemeļkorejas galvaspilsētu Phenjanu, bet pēcpusdienā tas virzījies uz Ķīnas pusi, vēsta Dienvidkorejas sinoptiķi.

Laikā, kad vētra plosījās ar taifūna spēku, vēja ātrums sasniedza 133 kilometrus stundā (37 metrus sekundē).

Ziemeļkorejas Centrālās televīzijas pārraidītajos kadros redzami sagāzti koki un elektrības stabi, applūduši ceļi.

Hvanhepukto un Hvanhenamdo provincēs, kur taifūns sasniedza krastu, nodarīti postījumi dzīvojamām ēkām un citiem namiem.

Nampho, kas atrodas netālu no Phenjanas, applūduši ceļi.

Dienvidkorejā Iekšlietu un drošības ministrija pavēstīja, ka nav ziņu par cietušajiem, bet arī šajā valstī nodarīti postījumi ēkām, ceļiem un citām būvēm.

Līdz pēcpusdienai atjaunota elektroapgāde 9300 dienvidkorejiešu mājām, kam tā bija pazudusi, arī 3500 mājsaimniecībām pilsētās netālu no Seulas un 900 - atpūtnieku iecienītajā Čendžu salā valsts dienvidos, kur taifūns traucās pāri trešdien.

Atcelti vairāk nekā 470 iekšzemes lidojumu no un uz Čendžu, kā arī no kontinentālās Dienvidkorejas pilsētas Pusanas un uz to.

Dienvidkorejas varasiestādes apliecināja, ka apturēti daži vilcienu reisi, slēgti parki un jūras tilti. Simtiem zvejas un pasažieru kuģu nogādāti drošībā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu