C, 11.08.2022.

Protesti Baltkrievijā: aizturēti vairāk nekā 260 cilvēku

Papildināts
TVNET/LETA
Protesti Baltkrievijā: aizturēti vairāk nekā 260 cilvēku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: AP/Scanpix

Minskā ceturtdien protesta akcijas laikā tika aizturēti vairāk nekā 260 cilvēku, ziņoja cilvēktiesību aizstāvji.

Saskaņā ar varasiestāžu nereģistrētā cilvēktiesību aizstāvības centra "Vjasna" ("Pavasaris") sniegto informāciju ir zināms par 261 cilvēka aizturēšanu.

Protestētāji Minskā ceturtdienas vakarā devās nesankcionētā gājienā no pareizticīgo Svētā gara katedrāles Brīvības laukumā uz katoļu Sarkano baznīcu Neatkarības laukumā.

Pirms gājiena sākuma Brīvības laukuma rajonā tika aizturēti apmēram 50 žurnālistu.  Vēl vairāk nekā 10 žurnālistu tika aizturēti Neatkarības laukumā. 

Vēlāk visi aizturētie žurnālisti, izņemot četrus,  tika atbrīvoti bez protokolu noformēšanas.

Pēc Baltkrievijas Žurnālistu asociācijas sniegtajām ziņām, nav atbrīvoti tie četri žurnālisti, kuri atteikušies dot savus viedtālruņus pārbaudei milicijas darbiniekiem.

Šiem četriem žurnālistiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par piedalīšanos nesankcionētā protesta akcijā un viņi  izolatorā gaida tiesu.

Pārējiem žurnālistiem no viedtālruņiem  likts izdzēst protesta akcijas laikā uzņemtās fotogrāfijas un videoierakstus.

Starp atbrīvotajiem ir Zviedrijas žurnālists Pols Hansens, kuru Baltkievijas varasiestādes  nolēmušas deportēt uz dzimteni. Viņam noteikts aizliegums iebraukt Baltkrievijā piecus gadus.

Kā ziņots, Baltkrievijā jau trešo nedēļu turpinās masu protesti pret 9.augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem autoritārais prezidents Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, kamēr opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska tikai 10,1% balsu. Taču opozīcija, pamatojoties uz liecībām par nepieredzēti plašiem pārkāpumiem, apgalvo, ka šie rezultāti ir viltoti.

Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas Rietumvalstis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu