Pk, 22.09.2023.

Panākta vienošanās par koalīcijas izveidošanu Rīgas domē

Papildināts
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 11
Mārtiņš Staķis
Mārtiņš Staķis Foto: Evija Trifanova/LETA

Četriem Rīgas domes jaunajā sasaukumā ievēlētajiem spēkiem izdevies vienoties par koalīcijas izveidi.

Trešajā individuālo sarunu piegājienā partiju apvienības "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (APP) kopīgā saraksta politiķi šodien panāca vienošanos ar partiju apvienības "Jaunā vienotība" (JV), Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un Nacionālās apvienības/Latvijas Reģionu apvienības (NA/LRA) pārstāvjiem par koalīcijas veidošanu, kā arī atbildības jomu sadali.

APP tiks pie mēra krēsla, ko ieņems bijušais Saeimas deputāts Mārtiņš Staķis. Tāpat lielākā domes frakcija tiks pie Finanšu un administrācijas lietu komitejas, Izglītības, kultūras un sporta komitejas, Sociālo jautājumu komitejas un Mājokļu un vides komitejas vadības.

Vaicāts, kuri APP deputāti vadīs komitejas, Staķis paziņoja, ka ir apzināti labākie kandidāti uz šiem amatiem, taču par viņu virzīšanu vēl ir jālemj partiju valdēs. Paredzēts, ka par to atsevišķi lems "Attīstībai/Par!" (AP) valde un "Progresīvo" valde. Tāpat Staķis par šo jautājumu rosinājis lemt arī AP ietilpstošās, paša pārstāvētās partijas "Kustības "Par!"" valdē.

JV būs vicemēra amats, kā arī partija vadīs domes Pilsētas attīstības komiteju un Satiksmes un transporta lietu komiteju.

NA/LRA arī tiks pie vicemēra amata, kā arī Pilsētas īpašumu komitejas. Savukārt JKP dabūs trešo vicemēra amatu un Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadītāja amatu. Staķis skaidroja, ka tas būs viens apvienots amats, ko ieņems JKP Rīgas saraksta līdere Linda Ozola.

Šādai koalīcijai domē būs stabils balsu vairākums - 39 mandāti.

Jau ziņots, ka šodien sarunās starp APP un NA/LRA panākta kopīga izpratne par Rīgas un Pierīgas reģionu sadarbības veicināšanu. Savukārt pirms tam ar JKP tika panākta vienošanās par tiesiskuma noteikšanu par prioritāti.

Jau ziņots, ka šodien turpinās sarunas par Rīgas domes koalīcijas izveidi.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 11

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais