"Rīgas Centrāltirgus" zaudējumi gada laikā pieauguši par €100 000

Павильоны центрального рынка FOTO: Edijs Pālens / LETA

Pašvaldības uzņēmuma AS "Rīgas Centrāltirgus" zaudējumi gada laikā palielinājušies par vairāk nekā 100 000 eiro, liecina "Firmas.lv" pieejamā informācija.

Ja 2018.gadā uzņēmums strādāja ar 100 473 eiro zaudējumiem, tad 2019.gadā tie pieauga līdz 215 982 eiro.

Savukārt uzņēmuma apgrozījums gada laikā pieaudzis par 4,1% un 2019.gadā sasniedza 7,3 miljonus eiro.

Kā liecina uzņēmuma vadības ziņojums, zaudējumus plānots segt no iepriekšējo gadu nesadalītās peļņas.

"Rīgas Centrāltirgus" 2019.gadā atklājis Gastronomijas paviljonu ar izveidotu ēdināšanas zonu, atvērts arī Informācijas centrs un sākta Zivju paviljona pārbūves tehniskā projekta izstrāde, kā arī izstrādāta Vidzemes tirgus attīstības koncepcija.

Vadības ziņojumā norādīts, ka 2019.gada novembrī uzteikts līgums SIA "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsēta", bet šī gada janvārī sākta Gogoļa laukumā izvietoto tirdzniecības moduļu demontāža.

Pagājušajā gadā īstenoti vairāki ilgtermiņa ieguldījumu projekti, piemēram, gaļas paviljonā atjaunota 1. un 6. tirdzniecības sala, ierīkojot jaunas aukstuma vitrīnas un rekonstruējot apgaismojumu, par kopējo finansējumu 282 369 eiro. Gastronomijas paviljonā veikta telpu atjaunošana par 2,3 miljoniem eiro.

Turpmākajos gados plānots pielāgot Piena paviljona pielāgošanu Gogoļa laukuma tirgotāju pārvietošanai, modernizēt "Rīgas Centrāltrgus" transporta iebraukšanas un izbraukšanas sistēmu, sakārtot atkritumu konteineru vietas.

Plānots arī īstenot ēkas Spīķeros, Pūpolu ielā 7 atjaunošanu, ieviest tirdzniecības kontroles mehānisma sistēmu, rīkot konkursu par Spīķeru ielas izveidi par gājēju ielu ar organizētu tirdzniecību, kā arī iegādāties Prāgas ielas tirdzniecības nojumes un labiekārtot tirdzniecības zonu.

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 15,2 miljoni eiro. AS "Rīgas Centrāltirgus" apsaimnieko Centrāltirgu, Vidzemes tirgu un tirgu "Latgale".

Uz augšu
Back