"Tas ir Krievijas varasiestāžu pienākums - veikt pilna apmēra izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kas ir atbildīgs par šo noziegumu - ļoti nopietno noziegumu, kas tika pastrādāts Krievijas teritorijā," teikts komisāres paziņojumā.
"Gadījumu skaits, kad pēdējo divu desmitgažu laikā pašā Krievijā vai ārzemēs notikušas tā brīža vai bijušo Krievijas pilsoņu saindēšanas vai cita veida tīšas slepkavības, ir nopietni satraucošs," atzina Bačeleta.
"Tas, ka daudzos gadījumos vainīgie nav saukti pie atbildības un upuriem vai viņu ģimenēm nav nodrošināts taisnīgums, raisa dziļu nožēlu, un to ir grūti izskaidrot vai attaisnot," norādīja komisāre.
ANO cilvēktiesību birojs atzina, ka šajā gadījumā nav tādās pozīcijās, lai tiešā formā apsūdzētu Maskavu, tomēr Bačeleta norādīja, ka "Novičok" un polonijs 210 - vielas, kas tika izmantotas uzbrukumos Navaļnijam un bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam pērn Lielbritānijā, kā arī Kremļa kritiķim Aleksandram Ļitviņenko 2006.gadā, arī Lielbritānijā - ir sarežģītā ceļā iegūstamas substances, kurām piekļūt ir ļoti grūti.
"Tas raisa vairākus jautājumus," uzsvēra komisāre, "Kāpēc izmantot šādas substances? Kas tās lieto? Kā viņi tās iegūst?"