Par bērniem, vecākiem un tehnoloģijām. Izdota Rudītes Kalpiņas grāmata "Harijam augot"

Rudīte Kalpiņa "Harijam augot"

FOTO: Publicitātes/no personiskā arhīva

Grāmatu apgāds "Pētergailis" laidis klajā jaunu grāmatu bērniem un vecākiem  "Harijam augot". Tās autore ir rakstniece un žurnāla "Domuzīme" redaktore Rudīte Kalpiņa, savukārt grāmatas mākslinieks Aivars Baranovs.

Divpadsmit humoristiskos stāstiņos, kuru galvenais varonis ir mazais Harītis, atainota augošā zēna interese par telefoniem, datoriem, viedtālruņiem, sociālajiem tīkliem un šo rīku raisītām komiskām situācijām viņa ģimenē.

Ārkārtīgi runātīgais un uz komunikāciju vērstais Harītis pieskaitāms zūmeru paaudzei, kas jau no agra vecuma prot apieties ar digitālajām tehnoloģijām un vēlas turēt līdzi tehnoloģiju attīstības nerimstošajam skrējienam. Harīša mātei un omītei ir cita dzīves pieredze, tāpēc dažādu laikmetu sadure viņu starpā ir neizbēgama. Situatīvo stāstiņu darbības fonā viegli ironiski iezīmētas arī Latvijas sociālpolitiskās reālijas.

Rudīte Kalpiņa "Harijam augot"

FOTO: publicitātes

Kāpēc Harīša māmiņa jutās atvieglota, kad Lattelecom sāka vadīt Nils Melngailis? Kuri Nacionālā un citu teātru aktieri pozēja skolēnu pašiņiem? Kāpēc zēna māte nevēlējās kļūt par direktori un Harītis tā arī neaizsūtīja vēstuli Jūlijam Krūmiņam? Kā apmācību konsultantam Danielam gāja ar Harīša omes izglītošanu datorzinībās un kā mūsdienās ikviens patiešām var būt gan tas, kas viņš ir, gan tas, par ko viņš uzdodas? Kādus risinājumus apķērīgais zēns piedāvā savai mātei, lai tā beidzot kļūtu populāra?  

Grāmatu autore raksturo kā nelielu pienesumu latviešu vieglās literatūras cienītājiem. Tā nav mazuļiem vai bērniem domāta grāmata, bet gan grāmata, kurā no pieauguša cilvēka viedokļa, turklāt no pašironijas un humora pilna pieaugušā, stāstīts par bērnu un viņa ģimenes locekļiem mainīgajā mūsdienu pasaulē.

"Asprātīga, aizraujoša un sirsnīga jaunāko laiku vēsture, rādīta caur 2005. gadā dzimušā Harīša un viņa mātes pieredzes fiksējumiem pasaulē, kurā valda telekomunikācija, reklāmbizness, datori un viedtālruņi. Mūsdienīgs augšanas stāsts par excellence,"

1

tā par grāmatu raksta tulkotāja Maima Grīnberga. 

Par autori

Rudīte Kalpiņa ir rakstījusi īsprozu un publicistiku, literarizējusi Otomāra Kalpiņa atmiņas grāmatā "Sāļumā" (2018), Kopš 2015. gada ir literatūras, publicistikas un vēstures žurnāla “Domuzīme” galvenā redaktore. 

Grāmatas izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds

Uz augšu
Back