P, 15.08.2022.

Krievijas policija grib Vācijā iztaujāt Navaļniju

TVNET/LETA/AFP
Krievijas policija grib Vācijā iztaujāt Navaļniju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13
Foto: EPA/Reuters/Scanpix

Krievijas policija piektdien pavēstīja, ka lūgs Vācijai dot atļauju Krievijas izmeklētājiem iztaujāt Krievijas opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju, kas pēc saindēšanas Krievijā ar nervus paralizējošo vielu "Novičok" šobrīd ārstējas Berlīnes slimnīcā.

Sibīrijas transporta policija, kas šobrīd cenšas izsekot Navaļnija pārvietošanās maršrutam, pirms viņam reisa Tomska-Maskava lidmašīnā 20.augustā kļuva slikti, paziņojumā apliecināja, ka Krievija lūgs atļauju tās izmeklētājiem un ekspertam būt klāt izmeklēšanas darbībās, ko veic Vācijas likumsargi, kā arī "uzdot precizējošus un papildu jautājumus" politiķim un citiem cilvēkiem, kas sniedz liecības.

Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmusies Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

Kā 2.septembrī pavēstīja Vācijas valdība, iegūti neapstrīdami pierādījumi, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas.

Navaļnijs pirmdien tika atmodināts no medicīniskās komas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu