Pārdošanā nonākusi neparasta burbuļmāja

FOTO: Ekrānuzņēmums no Youtube video

Saprotams, ka ne visām mājām ir jābūt būvētām kā pēc šablona. Katram mājas īpašniekam ir savs redzējums un vīzija, ko īstenot, taču kāds Austrālijas arhitekts ir radījis ēku, kas vizuāli līdzinās burbuļu mākonim. Nu šī ēka ir nonākusi pārdošanā.

Futūristiskā rezidence ne vienam vien liks uzraut uzaci – šis ērmīgais nams ir viens no 80. gadu savrupnamu arhitektūras brīnumiem. Burbuļmāja ir tapusi 1980. gados Austrālijas pilsētā Kvīnslendā, un tās autors ir arhitekts Greiems Bērčals. Tiesa, autors it nemaz nevēlējās radīt burbuļu atveidu, bet gan māju padarīt līdzīgu 1978. gada Marsa visurgājējam, kuru tajā gadā kosmosā palaida NASA.

FOTO: Ekrānuzņēmums no Youtube video

Māja sastāv no 11 savstarpēji savienotiem četru vai astoņu metru diametra burbuļiem, kuros ir ierīkotas 20 istabas, turklāt katram ir savs logs, tādējādi padarot māju visai gaišu. Daļu logu arhitekts ir aprīkojis ar žalūzijām, kas līdzinās cilvēka acs varavīksnenei. Visas istabas ir tik meistarīgi savienotas, ka burbuļmājas iekšpusē ir radītas nemanāmas pārejas no vienas zonas uz otru, turklāt augsto griestu dēļ ēkā rodas neizmērojamas telpas iespaids – augstākajā vietā griesti sasniedz piecu metru augstumu. Ņemot vērā ēkas dizaina sarežģītību, novatorisku materiālu izmantošanu, šīs ēkas būvniecība ilgusi desmit gadus.

FOTO: Ekrānuzņēmums no Youtube video

Trīsstāvīgās burbuļmājas kopējā platība ir 1050 kvadrātmetru. Ēkā ir divas atsevišķas dzīvojamās istabas, ēdamistaba, virtuve, vairākas atpūtas zonas, trīs guļamistabas, divas vannasistabas, kā arī bibliotēka ar kinoteātri, garāža četrām automašīnām. Savdabīgās mājas cena ir viens miljons Austrālijas dolāru.

Uz augšu
Back