Vējš pieņemsies spēkā; "Sadales tīkls" paaugstina personāla operatīvo gatavību

Elektrības vadi.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Atbilstoši meteoroloģiskajai prognozei, gatavojoties spēcīgajam vējam, AS "Sadales tīkls" paaugstinājusi personāla operatīvo gatavību, lai nepieciešamības gadījumā novērstu elektrotīkla bojājumus un operatīvi atjaunotu klientiem elektroenerģijas piegādi, aģentūru LETA informēja "Sadales tīkla" pārstāve Alīna Kozlovska.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognozēm šonakt un rīt, 17.septembrī, Latvijas teritoriju šķērsos spēcīgs vējš.

Atbilstoši centra prognozei jau šonakt daudzviet Latvijā vējš brāzmās var pastiprināties līdz 15-18 metriem sekundē, piekrastes rajonos - 20-24 metriem sekundē. Rīt dienā vējš brāzmās var sasniegt 18-23 metriem sekundē, vietām piekrastē dienas vidū - līdz 25 metriem sekundē. Savukārt Rīgā vēja ātrums var pārsniegt 25 metrus sekundē. "Sadales tīkls" brīdina, ka spēcīgā vēja laikā var lūzt koki un to zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud cilvēku dzīvību, tādēļ uzņēmums aicina būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Redzot kādu bīstamu situāciju, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē "Sadales tīkls", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), zvanot 112!

Ņemot vērā, ka vējš varētu pierimt tikai naktī uz piektdienu, visā šajā periodā "Sadales tīkla" personāls strādās pastiprinātā režīmā, nodrošinot gatavību nepieciešamības gadījumā novērst spēcīgā vēja izraisītos elektrotīkla bojājumus un operatīvi atjaunot klientiem elektroapgādi. Uzņēmumā ir mobilizētas speciālās tehnikas vienības, lai varētu operatīvi veikt tehniskos darbus.

Kozlovska norādīja, ka digitālajā vidē "Sadales tīkls" nepārtraukti monitorē situāciju vidējā sprieguma tīklā un, konstatējot bojājumus elektrotīklā, iespēju robežās atjauno elektrības apgādi pa citām elektrolīnijām jau pirms bojājumu novēršanas. Operatīvā darba brigādes nekavējoties sāk bojājumu vietu lokalizēšanu un tehniskos darbus infrastruktūras atjaunošanai.

Ja pēkšņi pazūd elektrība, "Sadales tīkls" vispirms aicina pārbaudīt savas mājsaimniecības automātslēdžus jeb tā saucamos drošinātājus - vai tie nav atslēgušies. Nereti elektroapgādes atjaunošanai pietiek vien ar automātslēdža ieslēgšanu, tādēļ uzņēmums iesaka savlaicīgi noskaidrot, kur tas atrodas, lai elektroapgādes pārtraukuma gadījumā to varētu uzreiz pārbaudīt.

Ja automātslēdži nav atslēgušies, elektroapgādes traucējumu iemesls, visticamāk, ir saistīts ar ārējo elektrotīklu. Pirms bojājuma pieteikšanas "Sadales tīklā" uzņēmums aicina apskatīt mājaslapā "sadalestikls.lv" pieejamo "Digitālo karti", kurā apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums klienta adresē jau ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka. Tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās.

Kozlovska arī norādīja, ja bojājums ir vidējā sprieguma elektrotīklā un klienti ir norādījuši savu mobilo tālruni vai e-pastu operatīvās informācijas saņemšanai, par reģistrēto elektrotīkla bojājumu klienti tiks informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību aptuveni 20 minūšu laikā.

Uz augšu
Back