Darbu sākušas "Tele2" 5G bāzes stacijas Jūrmalā un Valmierā

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Mobilo sakaru operators "Tele2" uzstādījis un iedarbinājis vēl divas 5G bāzes stacijas - Jūrmalā un Valmierā, pavēstīja kompānijā.

Tādējādi "Tele2" 5G tīkls komercrežīmā darbojas piecās Latvijas pilsētās - Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Jūrmalā un Valmierā. "Tele2" 5G bāzes stacija Jūrmalā ir uzstādīta Emīlijas ielā, bet Valmierā - Raiņa ielā, savukārt Daugavpilī tā atrodas Šķirotavas dzelzceļa stacijas tuvumā, Jelgavā - pie Dobeles šosejas, bet Rīgā - Mūkusalas biznesa centra teritorijā.

Tāpat "Tele2" pārstāvji atzīmēja, ka rudenī plānots iedarbināt 5G bāzes stacijas arī Siguldā, Salacgrīvā un Rīgā, Brīvības ielā.

"5G tehnoloģija joprojām ir attīstības sākuma posmā, tā šobrīd ir salīdzinoši dārga un tās pielietojums biznesa jomās - ierobežots, taču mēs turpinām pakāpenisku tās attīstību, lai būtu gatavi, kad tā būs nepieciešama biznesa procesu nodrošināšanai un būs pieejams plašāks 5G ierīču klāsts," pauda "Tele2" tehniskā direktore Līga Krūmiņa.

Viņa piebilda, ka šobrīd faktiski notiek mēģinājumi un meklējumi nākotnes vārdā.

Krūmiņa norādīja, ka tādējādi kompānijas galvenais fokuss joprojām ir uz 4G tīkla jaudas attīstību, jo šī tehnoloģija vēl ilgi spēs nodrošināt ikdienas vajadzības tehnoloģiju jomā.

"Šogad esam jau uzstādījuši 30 jaunas bāzes stacijas, 150 stacijās veikuši modernizācijas un paplašināšanas darbus, kā arī jau vairāk nekā trešdaļu mūsu bāzes staciju Rīgā esam pieslēguši optiskajam tīklam, kas ļauj uzlabot tīkla jaudu vietās, kurās ir vislielākais pieprasījums pēc mobilā interneta," minēja Krūmiņa.

Jau vēstīts, ka "Tele2" pagājušajā gadā strādāja ar 136,669 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 2% un bija 31,519 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. "Tele2" vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas "Tele2 Sverige Aktiebolag".

Uz augšu
Back