Režijā debitē Rūdolfs Apse – "Nāve ēnā" Latvijas Leļļu teātrī

FOTO: Ekrānuzņēmums

30. septembrī Latvijas Leļļu teātrī gaidāma pirmizrāde objektu un vizuālā teātra estētikā radītajam iestudējumam “Nāve ēnā”, kas paredzēts jauniešu un pieaugušo auditorijai. 

Izrādi pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles motīviem veido 2019. gada LKA Leļļu teātra mākslas kursa absolventi, pašreizējie Latvijas Leļļu teātra aktieri – Elīna Bojarkina, Rihards Zelezņevs un Matīss Millers sava kursabiedra Rūdolfa Apses vadībā, kurš studijas turpina teātra režijas specialitātē LKA maģistrantūrā. Daļu no sava studiju laika viņš pavada Polijā – laikmetīgā leļļu teātra lielvalstī, papildinoties A. Zelveroviča Varšavas teātra akadēmijas Bjalistokas filiālē un apgūstot leļļu un alternatīvā teātra režiju.

"Ja es gribētu sniegt atbildes – es neveidotu izrādi. Ja man būtu atbildes – es neveidotu izrādi. Man ir jautājumi, ko vēlos uzdot, un tāpēc es veidoju izrādi. Un tikai, kur ir kapi, ir augšāmcešlanās, un tikai, kur atzīsti nepatiesības iespējamību, var dzimt jautājums," savu filozofiju formulē izrādes režisors Rūdolfs Apse.

"Izrāde veidota kā dažādu virzienu un teātra disciplīnu kolāža. Veidošanas procesā izmantoti objektu teātra, simbolisma teātra un vizuālā teātra elementi, Bertolta Brehta aktierspēles tradīcija kopā ar Senforda Maiznera metodēm, dažādiem audiovizuāliem medijiem, kā arī rituālu un transa pieredzi. Tajā nav viena vadošā tēla, visi iesaistītie ir vienlīdz atbildīgi par notiekošo, līdzīgi kā jautājumus provocējošajās situācijās."

Elīna Bojarkina, Rihards Zelezņevs un Matīss Millers FOTO: publicitātes

Izrādē jaunie teātra mākslinieki pēta cilvēka spēju pārvarēt eksistenciālu dzīves posmu, mobilizējot iekšējos resursus, lai neatdotu sevi traumatiskās pieredzes gūstā. "Nāve ēnā" ir iestudējums par robežsituācijas skartu cilvēku attiecībām - attiecībām ar savu tuvāko, tālāko, ilgoto, zudušo un sevi pašu, par savas jaunās esības meklējumiem pašrefleksijā. Negaidītā izrādes iestudēšanas laika sakritība ar globālo pandēmiju, kas satricinājusi visu pasaules iedzīvotāju ikdienu un domāšanu, veido jaunu kontekstu gan Blaumaņa noveles, gan izrādes izvirzītajiem jautājumiem.

"Nāve ēnā" papildinās Latvijas Leļļu teātra repertuāra sadaļu, kas paredzēta pieaugušo auditorijai. Pirmizrāde 30. septembrī, tuvākā izrāde 1. oktobrī Latvijas Leļļu teātra Lielajā zālē. Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un internetā. Vairāk informācijas www.lelluteatris.lv.

Uz augšu
Back