Turpmāk Rīgas ielās varēs tirgoties arī no mehāniskajiem transportlīdzekļiem

Tērbatas iela Rīgā

FOTO: LETA

Turpmāk ielu tirdzniecību Rīgā varēs veikt arī no mehāniskajiem transportlīdzekļiem un tirdzniecībai aprīkotiem velosipēdiem, ceturtdien nolēma Rīgas domes pagaidu administrācija.

Šādu kārtību paredz akceptētie grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos "Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecība", informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Saistībā ar epidemioloģisko situāciju un starptautiski noteiktajiem pārvietošanās ierobežojumiem ir ļoti būtiski samazinājusies iedzīvotāju un tūristu plūsma pilsētā, kas tiešā veidā ietekmē tādas nozares jomas kā ēdināšanas un tirdzniecības biznesu.

Domājot par nepieciešamajiem uzņēmēju atbalsta pasākumiem, vienlaikus tika pievērsta uzmanība arī moderno tehnoloģiju attīstības tendencēm, ko jau vairākus gadus iespējams novērot tirdzniecības sektorā.

Ņemot vērā minēto, tika izstrādāti pašvaldības saistošo noteikumu grozījumi, paredzot turpmāk atļaut veikt tirdzniecību arī no tirdzniecībai paredzētām piekabēm, mehāniskiem transportlīdzekļiem un tirdzniecībai aprīkotiem velosipēdiem.

Lai nepasliktinātu pilsētvides vizuālo uztveri, veicot tirdzniecību Rīgas vēsturiskajā centrā un aizsargājamās apbūves teritorijās, tirgotājiem gan būs jāievēro arī daži nosacījumi - ielu tirdzniecības aprīkojumā nedrīkstēs izmantot spilgtus toņus un aprīkojums nedrīkstēs traucēt gājēju plūsmu un satiksmi.

Grozījumi saistošajos noteikumos stāsies spēkā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Uz augšu
Back