Pk, 12.08.2022.

Vētras dēļ daudzviet valstī kavējas sabiedriskais transports

TVNET/LETA
Vētras dēļ daudzviet valstī kavējas sabiedriskais transports
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Dzelzceļa sliedes.
Dzelzceļa sliedes. Foto: Evija Trifanova/LETA

Ņemot vērā ceturtdienas laikapstākļus - vētru ar ilgstošiem nokrišņiem -, līdz vismaz stundu kavēsies visi vilcienu reisi, kas kursē abos virzienos Tukuma līnijā, pastāstīja AS "Pasažieru vilciens" Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Agnese Līcīte.

Viņa informēja, ka starp Torņakalnu un Zasulauku kritis trešais koks, kas ir bojājis arī kontakttīklu, līdz ar to kavējumi gaidāmi visiem vilcienu reisiem Tukuma līnijā, tātad arī tiem, kas dodas uz Dubultiem un Sloku. 

Iepriekš kavēšanās bija noteikta deviņiem vilcienu reisiem - ilgākais kavējums bijis vienam reisam, kurš no plānotā ierašanās laika kavējās par 63 minūtēm, savukārt pārējie reisi kavē 27 līdz 40 minūtes. Viens reiss ietekmēts arī Skultes līnijā.

Līcīte skaidroja, ka Tukuma līnijā virzienā uz Jūrmalu satiksmi traucēja divi nolūzuši koki. Viens koks nolauzts bijis netālu aiz Dubultu stacijas, savukārt otrs - starp Babīti un Imantu.

Uzņēmuma pārstāve arī stāstīja, ka operatīvie dienesti pirmajiem diviem kokiem ir situāciju atrisinājuši, savukārt trešais koks bojājumus kontakttīklā un kavējumus vilcienu satiksmē radījis nesen. 

TVNET jau ziņoja, ka pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, ceturtdien līdz plkst.15 ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās Rīgas centrā sasniedzis 21 metru sekundē (m/s), Daugavgrīvā - 24 m/s. Ūdens līmenis paaugstinājies aptuveni metru virs vidējā līmeņa, tādēļ spēkā dzeltenais brīdinājums. Plūdi nav gaidāmi.

Tāpat ziņots, ka pagājušajā naktī salās Somijas rietumu piekrastē - Botnijas līcī - vējš brāzmās pastiprinājās līdz 35 m/s. Vēja vidējais ātrums vietām sasniedza 29 m/s, kas atbilstoši Boforta skalai ir ļoti stipra vētra.

No rīta arī salās Igaunijas ziemeļrietumos vējš sasniedza vētras spēku - 21 m/s, brāzmās 29 m/s.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu