Tramps Augstākās tiesas amatam izskata piecu sieviešu kandidatūras

Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps

FOTO: EPA/Scanpix

Iespējamai nominēšanai ASV Augstākās tiesas tiesneša amatam šobrīd tiek rūpīgi izvērtētas piecu sieviešu kandidatūras, pirmdien pavēstīja Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps.

Prezidents, runājot ar žurnālistiem pie Baltā nama pirms došanās uz Ohaio, sacīja, ka izraudzīsies kandidāti, iespējams, piektdien vai sestdien.

Senatoriem būs daudz laika, lai kandidāti izvērtētu un balsotu vēl pirms 3.novembra prezidenta vēlēšanām, norādīja Tramps.

Tādējādi tiks pausts solidaritātes vēstījums, sacīja prezidents, piebilstot, ka "man ir pienākums tā rīkoties".

Demokrāti uzstāj, ka republikāņu likumdevējiem ir jāievēro 2016.gada precedents, kad Senāta vairākuma līderis Mičs Makonels atteicās izskatīt prezidenta Baraka Obamas izvirzīto Merika Gārlenda kandidatūru, atteikšanos pamatojot ar to, ka ir vēlēšanu gads.

Tramps arī sacīja, ka vēlētāji izraudzījušies republikāņu senatorus "zināmas ideoloģijas dēļ", un tas viņiem politiski būtu nepareizi, ja viņi nebalsotu.

Prezidents jau sestdien paziņoja, ka nominēs sievieti Augstākās tiesas tiesneša amatam, kas atbrīvojies pēc liberālās tiesneses Rūtas Beideres Ginzbergas nāves.

Gaidāms, ka Tramps nominēs konservatīvu kandidāti Augstākās tiesas tiesneša amatam un republikāņu vadītais Senāts nevilcinoties apstiprinās šo nomināciju.

Tramps savas prezidentūras laikā jau ir iecēlis divus konservatīvus Augstākās tiesas tiesnešus - Nīlu Gorsaču 2017.gadā un Bretu Kaveno 2018.gadā.

Ginzberga bija pretojusies liberāļu aicinājumiem atkāpties no tiesneša amata Baraka Obamas prezidentūras laikā, kad demokrātiem bija vairākums Senātā un viņas vietā būtu iespējams apstiprināt tiesnesi ar līdzīgiem liberāliem uzskatiem.

Uz augšu
Back