Par Lībijas ieroču embargo pārkāpšanu ES nosaka sankcijas trim uzņēmumiem

FOTO: Reuters/ScanPix

 Par ANO Lībijas ieroču embargo pārkāpšanu Eiropas Savienība (ES) pirmdien noteikusi sankcijas trim uzņēmumiem - pa vienam no Turcijas, Kazahstānas un Jordānijas.

Uzņēmumiem iesaldēti ES aktīvi, tie izslēgti no ES finanšu tirgus un tiem aizliegts veikt darījumus ar uzņēmumiem un personām ES, sanāksmē Briselē nolēma ES ārlietu ministri.

Lībijas piekrastes ūdeņos darbojas ES flotes misija. Tās uzdevums ir uzraudzīt embargo ievērošanu un vākt operatīvo informāciju par pārkāpējiem.

Diviem cilvēkiem noteiktas sankcijas par cilvēktiesību pārkāpumiem Lībijā.

Lībijas konkurējošās valdības nule kā tikušās miera sarunās Marokā, paziņojušas par uguns pārtraukšanu un sola sarīkot vēlēšanas visā valstī.

"Pēc daudziem mēnešiem mums ir iemesls piesardzīgam optimismam. Ir pozitīva virzība, ir uguns pārtraukšana, un mums tas ir jāizmanto," ierodoties ES ārlietu ministru sanāksmē, sacīja bloka augstais ārlietu pārstāvis Žozefs Borreljs.

Nosakot sankcijas Turcijas uzņēmumam, ES riskē vēl vairāk sabojāt attiecības ar Turciju.

Sankcijas noteiktas Turcijas uzņēmumam "Avrasya Shipping". Tam pieder kuģis "Cirkin", kas pārkāpis bruņojuma embargo, Lībijai 2020.gada maijā un jūnijā piegādājot militārus materiālus, norāda ES.

Turcija jau pirmdienas vakara pauda nopēlumu sankciju noteikšanai.

"Laikā, kad tie īstenoti pūliņi, lai mazinātu spriedzi Vidusjūras austrumdaļā, šādu aplamu lēmumu pieņemšana ir ārkārtīgi neveiksmīga," teikts Turcijas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

ES sankcijas noteiktas arī Kazahstānas gaisa transporta uzņēmumam "Sigma Airlines" un Jordānijas kuģniecībai "Med Wave Shipping".

Kopš 2011.gada, kad NATO atbalstītās sacelšanās gaitā tika gāzts un nogalināts ilggadējais diktators Muammars Kadafi, Lībijā valda haoss. Uz kontroli pretendē divas konkurējošas valdības un daudzi kaujinieku grupējumi.

Uz augšu
Back