C, 11.08.2022.

Putins: Navaļnijs varētu būt pats ieņēmis "Novičok"

TVNET/LETA
Putins: Navaļnijs varētu būt pats ieņēmis "Novičok"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 84
Foto: EPA/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins telefonsarunā ar savu Francijas kolēģi Emanuelu Makronu izteicies, ka opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs kāda nezināma iemesla dēļ varētu būt pats ieņēmis indi, vēsta franču laikraksts "Le Monde".

Laikraksts, neatklājot no kādiem avotiem gūta šī informācija, norāda, ka Makrons sarunas gaitā noraidījis Putina pieņēmumu.

Šī saruna notikusi 14.septembrī pēc Francijas puses iniciatīvas. Tās laikā Putins Navaļniju nosaucis par vienkāršu "nemiera cēlāju internetā" un apgalvojis, ka viņa dibinātais Korupcijas apkarošanas fonds šantažējot deputātus un amatpersonas, raksta "Le Monde".

Kā ziņots, Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmusies Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

Kā 2.septembrī pavēstīja Vācijas valdība, iegūti neapstrīdami pierādījumi, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. Vēlāk šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas, ko sarunas laikā Putinam apliecinājis arī Makrons.

Tikmēr Putins sarunā ar Makronu apgalvojis, ka "Novičok" sastāvs neesot tik sarežģīts, kā iepriekš stāstīts.

Viņš arī piedāvājis pārbaudīt versiju, ka notikušais ar Navaļniju esot saistīts ar Latviju, kur it kā dzīvojot viens no "Novičok" izstrādātājiem, par kuru Kremļa saimnieks gan izteicies visai neskaidri.

Makrons arī "Latvijas versiju" esot noraidījis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu