EK ierosinās pārskatīt ES migrācijas un patvēruma sistēmu

TVNET/LETA/DPA
EK ierosinās pārskatīt ES migrācijas un patvēruma sistēmu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Reuters/ScanPix

Eiropas Komisija (EK) trešdien ierosinās pārskatīt Eiropas Savienības (ES) migrācijas un patvēruma piešķiršanas sistēmu. Tas, visticamāk, izraisīs asas dalībvalstu debates par šo jautājumu.

ES migrācijas sistēma pēdējos gados tikusi arvien vairāk kritizēta, migrantiem veidojot sastrēgumus uz bloka ārējām robežām.

Saskaņā ar pašreizējiem ES noteikumiem dalībvalsts, kuru patvēruma meklētājs sasniedz pirmo, ir atbildīga par viņa patvēruma pieprasījuma izskatīšanu. Tas savukārt nozīmē, ka valstis, kas veido ES ārējo robežu, nes neproporcionāli lielāku slogu.

Kamēr vairākas valstis atbalsta ideju par mehānismu automātiskai patvēruma meklētāju sadalei pa ES valstīm, citas valstis, piemēram, Ungārija, Čehija un Austrija stingri iebilst pret to.

Imigrantu tiesību aktīvisti bažījas, ka jauni pasākumi varētu novest pie patvēruma noteikumu pastiprināšanas, tostarp lielākas nelegālo imigrantu aizturēšanas uz ES robežām.

Saskaņā ar EK dokumentu reģistru EK ierosinās jaunus noteikumus un labojumus vecajos, tostarp attiecībā uz patvēruma pieprasījumu izvērtēšanu un krīzes situācijām.

Pēc ugunsgrēkiem, kas šomēnes nopostīja Grieķijas Lesbas salas Morijas nelegālo imigrantu izvietošanas nometni, atstājot bez pajumtes aptuveni 12 000 cilvēku, EK gatavojas ierosināt solidaritātes mehānismu krīzes situācijām.

EK iepriekš ir uzsvērusi, ka solidaritāte var nozīmēt ne tikai migrantu uzņemšanu, bet arī medikamentu nosūtīšanu un tamlīdzīgu palīdzību.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu