"Stiprās sievas" publisko dziesmas "Saules meita sagšas raksta" video

"Stiprās sievas"

FOTO: publicitātes

Brīvās gribas ansamblis "Stiprās sievas" šonedēļ laidis klajā savu pirmo videoklipu "Saules meita sagšas raksta". Tas tapis šovasar augustā Garciema Dabas takās.

Dziesmas mūzikas autore ir "Stipro sievu" vadītāja Igeta Ozoliņa, savukārt dziesmas tekstam tikušas izmantotas tautasdziesmas.

"Video ideju veidoju kopā ar Dagmāru Bārbali un Krišjāni Pleiko, radot stāstu par saules ciklu un mūžsenajām vērtībām – senču dzīvesziņu, tās nodošanu no paaudzes paaudzē. Video stāsta darbība risinās mežā, kurā atklājas vienkārši un dziļi vēstījumi: virši kā mūžības simbols, papardes – Jāņu mistērijas simbols, saknes – senču gudrība, kāpšana kalnā – mērķtiecība un tiekšanās pēc zināšanām un izpratnes, basas kājas – īstums un vienošanās ar zemes enerģiju, mati un bižu pīšana – sievišķās pasaules spēks, vainags – garīgā dimensija," stāsta Igeta, piebilstot, ka Saules meitas lomas atveidotāja – vienpadsmit gadus vecā Helma Elvīra Križevica – ikdienā daudz lasa, piedalās folkloras kopā "Krulla", spēlē vijoli un ir izcila stāstniece, kopā ar tēti un brāli muzicē ģimenes ansamblī "Križevic band-a". 

Dziesma ierakstīta studijā "Lauska"; skaņu režisors – Kaspars Bārbals, video operators un montāžas mākslinieks ir Krišjānis Pleiko, operatora asistente un laukuma režisore – Dagmāra Bārbale. Instrumentālo pavadījumu ierakstījusi etnoprieka grupa "Ogas". 

Uz augšu
Back