Īlons Masks piesaka "superteslu", kas reibina ar ātrumu, autonomiju un arī cenu

Tesla Model S

FOTO: Tesla Motors

Ja paraugās uz vairumu šobrīd nopērkamo ierindas elektroauto, tās ir gluži parastas mašīnas, kas maksā salīdzinoši daudz un var nobraukt salīdzinoši maz. Citādāks auto būs nupat izziņotā Tesla Model S modifikācija Plaid, kas maksās ļoti daudz, bet arī varēs ļoti tālu un ātri aizbraukt.

Plaid, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē rūtains, ir īpaši jaudīga Model S modifikācija ar sevišķi lielas ietilpības bateriju. Automobilim uzstādīta trīs elektromotoru spēkstacija, ko veido viens motors priekšā un divi aizmugurē. To kopējā jauda ir prātam grūti aptverami 1100 zirgspēki, kaut gan katrs atsevišķi attīsta 670 Nm.

Model S Plaid uzstādīta 130 kWh baterija, kas ir par 30 procentiem lielāka nekā lielākā šobrīd S modelim pieejamā.

Lai gan Model S Plaid sver vairāk un arī pats auto līdz ar to ir smagāks, lielais sedans līdz 100 km/h spēj paātrināties 2,1 sekundē.

32

Ātrāks būs tikai gaidāmais Roadster, kas sprintu absolvēs 1,9 sekundēs. Tā vismaz sola Tesla.

Ar šādu paātrinājumu Model S Plaid dragreisa zelta standartu jeb ceturtdaļjūdzi no nulles spēj nobraukt mazāk nekā 9 sekundēs. Priekšstatu par to, cik tas ir ātri, var gūt, ja salīdzina ar dažādu mūsdienu iekšdedzes automobiļu sniegumu. Piemēram, pirms pāris nedēļām TVNET piedalījās improvizētās dragreisa sacensībās ar lieljaudas Audi automobiļiem un tādi nezvēri kā 570 zirgspēku R8 V10 un un 600 zirgspēku RS 6 Avant 9 sekundēs spēj iekļauties vien 200 metru distancē.

Ar nelielu atkāpi - absolūtais ceturtdaļjūdzes rekords, starp citu, pieder Top Fuel klases dragreisa braucējam Tonijam Šūmaheram, kurš no vietas 402 metru distanci spēja veikt 4,428 sekundēs.   

Un visbeidzot būtiskākais parametrs, pēc kā tiek vērtēts elektromobiļa praktiskums, ir attālums, ko auto spēj veikt pēc tam, kad baterija uzlādēta un tas atvienots no rozetes.

Model S Plaid optimālos apstākļos ar vienu uzlādes reizi spēj nobraukt līdz pat 840 kilometriem.

32

Un šāds attālums elektromobili jau padara par gaužām pievilcīgu spēkratu. No cenas viedokļa gan rūtainā Tesla Model S būs ne visai simpātiska, jo modeļa sākuma cena noteikta aptuveni 140 tūkstošu eiro apmērā.

Uz augšu
Back