Jauno koncertsezonu sāk kamerorķestris "Sinfonietta Rīga"

Marks Buškovs FOTO: publicitātes

Ar Karalienes Elizabetes un Pētera Čaikovska konkursu laureāta, beļģu vijolnieka Marka Buškova viesošanos Rīgā jauno koncertsezonu 25. septembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē aizsāks diriģenta Normunda Šnē vadītais kamerorķestris "Sinfonietta Rīga". Goda vieta koncerta programmā ierādīta šā gada jubilāram Ludvigam van Bēthovenam

Kamerorķestra mūziķu sniegumā varēs dzirdēt 4. simfoniju un uvertīru dziesmuspēlei "Karalis Stefans". Savukārt Buškova sniegumu varēs novērtēt Leonarda Bernsteina "Serenādēs".

Ozoliņš atzīmēja, ka vienlaikus šis ir arī "Sinfonietta Rīga" jubilejas gads, aizsākot pēc skaita nu jau 15. radošā darba cēlienu. Sezonas atklāšanas notikumu papildinās Franča Beltes fotokolāžu izstāde, kurā mākslinieka acīm tverta orķestra dzīve iepriekšējās sezonas garumā.

"Pasaules likteņu lielie konstruktori ir sarūpējuši tiešām dīvainu laiku, kurā "Sinfonietta Rīga" sāk savu 15.sezonu. Taču, iespējams, tieši tālab mākslām šobrīd ir sevišķa nozīme, jo to izraisītās asociācijas un apziņas plūsmas maiņa varbūt ir tieši tas, kas cilvēkiem patlaban ir nepieciešams," gatavojoties koncertsezonai, savu vērtējumu sniedza Šnē.

Koncertprogrammas viesmūziķa, beļģu vijolnieka Buškova sniegumā varēs dzirdēt amerikāņu komponista un diriģenta Bernsteina jaunības dienu opusu vijolei, stīgām un sitaminstrumentiem "Serenāde, pēc Platona "Dzīru" motīviem". Savukārt kā veltījums "Sinfonietta Rīga" 15. koncertsezonai Lielās ģildes foajē būs skatāma jaunā mākslinieka, Roterdamas Villema Kūninga akadēmijas studenta Beltes fotokolāžu izstāde.

Biļetes uz koncertu nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Uz augšu
Back