Ķīpsalas Top10 jeb lietas, kas noteikti jāredz izstādes Auto 2020 speciālizlaidumā

FOTO: Publicitātes foto

No 25. līdz 27. septembrim Ķīpsalā notiek autoindustrijas izstādes “Auto 2020” speciālizlaidums. Piedāvājam TOP 10, kas arī tev ir jāredz klātienē.

Elektriskais "Volkswagen ID.3"

Pirmais jaunās “Volkswagen ID” saimes elektromobilis “ID.3” beidzot ir sasniedzis arī Latviju! Tā Baltijas mēroga pirmizrāde notiek tieši izstādē Ķīpsalā. “VW ID.3” prezentēts visgreznākajā versijā “ID.3 1st Plus”, kas ir ļoti bagātīgi aprīkota. Šāds elektromobilis bez atkārtotas akumulatoru uzlādes ir spējīgs nobraukt līdz pat 420 km garu distanci.

FOTO: Publicitātes foto

Bruņotais RAF mikroautobuss

Šis ir RAF pastāvēšanas vēsturē vienīgais radītais bruņu automobilis uz mikroautobusa “RAF-2203 Latvija” bāzes. Tas arī līdz mūsdienām ir saglabāts savā oriģinālajā inkasācijas nolūkiem paredzētajā modifikācijā un tā bruņas vien sver aptuveni trīs tonnas, radot pamatīgu slodzi balstiekārtai.

FOTO: Publicitātes foto

"Audi e-tron" apvidnieks

Plaši pārstāvētajā “Audi” markas jaunāko modeļu ekspozīcijā ievērības cienīgākais ir “e-tron” elektromobilis – samērā liels apvidus automobilis, kas tirgū konkurē ar pasaulē populāro “Tesla Model X”. Šis “premium” segmenta elektriskais “Audi” ir aprīkots ar 402 zirgspēku elektromotoru, kas ļauj no vietas līdz 100 km/h paātrināties sportiska auto cienīgās 5,7 sekundēs. Turklāt ar šo masīvo elektromobili bez atkārtotas 95 kWh akumulatoru uzlādes var nobraukt “Tesla” cienīgu distanci – līdz pat 400 kilometru.

FOTO: Publicitātes foto

“Sisu Polar” visurgājējs

“ScanPanel” stendā izstādīts sacīkšu komandas “RE Autoclub” bezceļu sacensībās izmēģinātais un speciāli tam pielāgotais “Sisu Polar” visurgājējs ar īpašu tam pielāgotu virsbūvi, kas savos gabarītos – ar 12 metru kopgarumu un nepilnu četru metru augstumu – ir pat iespaidīgāks par “Burlak” visurgājēju, ko Ķīpsalā iepazinām pirms pāris gadiem.

FOTO: Publicitātes foto

Ātrais “Porsche 911 GT3 RS”

Aktuālās paaudzes “Porsche 911 GT3 RS” (991.2) – “Porsche”, kas paredzēts braukšanai pa sacīkšu trasēm, attīsta 500 zirgspēkus un ir trešais šīs markas sērijveida spēkrats, kuram leģendārās un sarežģītās Nirburgringas trases 20 kilometru apli ir izdevies nobraukt mazāk nekā septiņās minūtēs.

FOTO: Publicitātes foto

“CC Nation” komūnas spēkrati

Šogad “Auto 2020” izstādes speciālizlaidumā pievienojusies “CC Nation” kustība, kura ieguvusi plašu popularitāti autoentuziastu vidū ar vasaras sezonā rīkotajiem pasākumiem. Šīs komūnas oriģinālākajiem spēkratiem Ķīpsalā ir atvēlēta 300 kvadrātmetru platība ar vairāk nekā 10 spēkratiem. Pārsvarā tie ir šobrīd aktuālā “stance” tūninga stila pārstāvji – gan vācu, gan japāņu ražojuma iecienītākie auto modeļi.

FOTO: Publicitātes foto

“SEAT Leon”

Jaunais spāņu “SEAT Leon” ir tapis uz astotās paaudzes “Volkswagen Golf” platformas un ir zīmīgs ar to, ka savā tehniskajā izpildījumā un komfortā ir tik līdzīgs savam “vecākajam brālim”, kā vēl nekad līdz šim. Turklāt gabarītos “Leon” ir pat lielāks nekā “Golf”! Tas pozitīvi atsaucas interjera un bagāžas nodalījuma ietilpībā, nodrošinot komfortablu braucienu pasažieriem garākā ceļojumā.

FOTO: Publicitātes foto

“VW Beetle” louraiders

No Lietuvas ieradies klasiskais “Volkswagen Beetle”, kas pārbūvēts par louraideru. Tomēr interesantākais aprīkojuma elements šai vabolītei ir pagājušā gadsimta 30. gadu gaisa kondicionētājs, kas uzstādīts pasažiera puses durvju logu ailē – speciāls bundulis, kuru piepilda ar ūdeni, kas atdzesē caur to plūstošo gaisu. Šādi salona gaisa dzesētāji bija populāri saulainajā Kalifornijā pirms automobiļiem izgudroja un uzstādīja freona gaisa kondicionētājus.

FOTO: Publicitātes foto

6,4 litru motora "AC Cobra"

60. gadu amerikāņu un britu kopīgi ražotais leģendārais sacīkšu automobilis “AC Cobra”, kas Ķīpsalā ir apskatāms kompānijas “Factory Five Racing” izpildījumā. Mūsdienās šādu automobili var iegādāties dažādās modifikācijās, tomēr izstādē eksponētais ir “pareizajā” versijā – aprīkots ar 427 kubikcollu jeb septiņu litru V8 motoru.

FOTO: Publicitātes foto

50. gadu "Mercedes 220S"

Klasisko automobiļu restaurācijas darbnīcas “Autoclassic.lv” stendā ir vairāki 50. un 60. gadu “Mercedes-Benz” automobiļi, kā arī 50. gadu “Jaguar XK150”. Tomēr elegantākais no tiem – “Mercedes-Benz 220S” (W180) – 50. gadu kupeja, ar neformālo nosaukumu “Ponton”, pateicoties virsbūves plūdlīniju formai.

FOTO: Publicitātes foto

FOTO: Publicitātes foto

Uz augšu
Back