Par šokolāžu zādzību, pievienojot iepriekš neizciesto sodu, par citām zādzībām piespriež cietumsodu
Precizēts

FOTO: TVNET

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa par šokolāžu zādzību kādai personai, pievienojot iepriekš neizciesto sodu par citam zādzībām, piespriedusi īslaicīgu brīvības atņemšanu uz trīs mēnešiem, un piespiedu darbu 54 stundu apmēra, liecina publiski pieejamais anonimizētais tiesas spriedums.

Notiesātais šogad 13.jūnijā SIA "Rimi Latvia" veikalā "Rimi Vecmīlgrāvis" nozaga deviņas piena šokolādes "Karl Fazer zemeņu" 3,10 eiro vērtībā katra, 14 piena šokolādes "Fazer riekstu rozīņu" 3,10 eiro vērtībā katra, kuras ielika maisā un izgāja no veikala, nesamaksājot par preci.

Tādējādi persona nolaupīja piederošo SIA"Rimi Latvia" preci 71,30 eiro vērtībā.

Tādā veidā persona izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 180.panta pirmajā daļā.

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras prokuratūra noslēdza vienošanos ar apsūdzēto personu. Apsūdzētais atzina savu vainu un piekrita inkriminētā nodarījuma apjomam.

Tiesa atzina personu par vainīgu un nolēma sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu uz trīs mēnešiem, un piespiedu darbu 54 stundu apmēra.

Cietušās SIA "Rimi Latvia" pārstāvji nav iesnieguši pieteikumu par kaitējuma kompensāciju.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnese Una Melameda, nosakot trīs mēnešu īslaicīgu brīvības atņemšanu un 54 stundu piespiedu darbu par vairāku šokolāžu zādzību lielveikalā, sodu noteica pievienojot iepriekš neizciesto sodu pēc iepriekšējā tiesas sprieduma - sešu zādzību izdarīšanu pagājušajā gadā.

"Tā kā apsūdzētais, būdams iepriekš sodīts, nav izdarījis secinājumus un turpinājis izdarīt noziedzīgas darbības, tiesa uzskatīja, ka prokurora prasītais sods ir samērīgs un apsūdzētais sodāms ar īslaicīgu brīvības atņemšanu uz 3 mēnešiem. Jāpiebilst, ka Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūra noslēdza vienošanos ar apsūdzēto personu, kurš savu vainu atzina un piekrita inkriminētā nodarījuma apjomam," norādīja tiesnese.

Tiesnese vērsa uzmanību, ka pat par vienu eiro nozagtu šokolādi var tikt piespriests cietumsods, ja ir neizciests sods par iepriekš izdarītiem noziegumiem.

Uz augšu
Back