Pk, 8.12.2023.

SVF vadītāja: Pandēmijas izraisītā globālās ekonomikas lejupslīde nav tik smaga, cik uzskatīts iepriekš (2)

LETA/AFP
CopyLinkedIn Draugiem X
Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītāja Kristalina Georgijeva
Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītāja Kristalina Georgijeva Foto: Reuters/ScanPix

Koronavīrusa pandēmijas izraisītā globālās ekonomikas lejupslīde nebūs tik smaga, cik uzskatīts sākotnēji, pateicoties valdību nodrošinātajam finanšu atbalstam, otrdien paziņoja Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītāja Kristalina Georgijeva.

Taču viņa uzsvēra, ka krīze vēl nebūt nav pārvarēta.

"Aina šobrīd ir mazāk drūma..., ļaujot nedaudz uzlabot mūsu pasaules ekonomikas prognozi 2020.gadam," Georgijeva sacīja pirms SVF un Pasaules Bankas sanāksmes nākamnedēļ, kurā fonds publiskos jaunās prognozes.

Jūnijā SVF prognozēja, ka pasaules ekonomika šogad samazināsies par gandrīz 5%, taču rādītāji otrajā un trešajā ceturksnī bijuši labāki, nekā gaidīts.

Georgijeva atzinīgi novērtē ārkārtējos politiskos pasākumus, kas mājsaimniecībām un uzņēmumiem kopumā snieguši finansiālu atbalstu 12 triljonu dolāru apmērā.

Taču viņa aicina valdības priekšlaicīgi nepārtraukt to sniegto palīdzību, jo prognozes nākamajam gadam ir dažādas un neskaidras.

Georgijeva vēsta, ka ekonomikas lejupslīde ASV un Eiropā, lai arī sāpīga, tomēr nav tik smaga, kā ekonomisti bija bažījušies sākumā, un Ķīnā tiek piedzīvota straujāka atlabšana, nekā gaidīts.

Taču vienlaikus situācija citur nav tik iepriecinoša.

"Zemu ienākumu valstīs satricinājumi ir tik izteikti, ka mūs apdraud "zaudētas paaudzes" risks," saka Georgijeva.

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu