Sv, 14.08.2022.

Francija un Vācija saskaņojušas sankcijas pret Krieviju par Navaļnija saindēšanu

TVNET/LETA/DW
Francija un Vācija saskaņojušas sankcijas pret Krieviju par Navaļnija saindēšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons
Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons Foto: EPA/Scanpix

Francija un Vācija saskaņojušas sankcijas pret Krieviju par opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanu, vēsta Francijas laikraksts "Le Monde", atsaucoties uz saviem avotiem.

Šīs sankcijas Parīze un Berlīne piedāvās pieņemt Eiropas Savienībai (ES).

Pēc avīzes datiem, sankciju sarakstā iekļauti deviņi cilvēki - Krievijas prezidenta Vladimira Putina administrācijas un drošības struktūru amatpersonas. Viņiem var aizliegt iebraukt ES un iesaldēt viņu aktīvus blokā.

Tāpat sankcijas var tikt noteiktas Valsts organiskās ķīmijas un tehnoloģiju zinātniskās izpētes institūtam, kuš vēl padomju laikā izstrādāja indi "Novičok".

"Le Monde" norāda, ka Vācija izvairījusies no daudz smagākiem pasākumiem un nav piedāvājusi noteikt sankcijas pret gāzes vadu "Nord Stream 2".

Sagaidāms, ka ES sankciju sarakstu varētu izskatīt Ārlietu padomes sanāksmē Briselē 12.oktobrī.

Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas.

Šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas un Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW).

22.septembrī Navaļnijs no Berlīnes slimnīcas tika izrakstīts.

Rietumvalstis ir pieprasījušas Krievijai paskaidrojumus, taču Kremlis ir noraidījis jebkādu savu saistību ar šo slepkavības mēģinājumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu