ES un Lielbritānijas sarunās par pēcBrexit attiecībām panākts zināms progress

Londona. Ilustratīvs foto. FOTO: David Mirzoeff/PA Wire/PA Images

Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sarunās par turpmākajām attiecībām pēc Brexit šonedēļ panākts progress vairākās jomās, bet svarīgākajos jautājumos domstarpības vēl nav atrisinātas, piektdien paziņojis Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona preses pārstāvis.

"Mums šonedēļ bijušas noderīgas diskusijas un vairākās jomās panākts progress. Tomē vairākos svarīgos jautājumos vēl saglabājas domstarpības," paziņoja Džonsona preses pārstāvis.

Viņš sacīja, ka sarunvedēji šodien neplāno nākt klajā ar oficiālu paziņojumu un darbs pie vienošanās turpināsies nākamnedēļ.

Lielbritānija joprojām ir apņēmības pilna panākt vienošanos ar ES, viņš piebilda.

Lai gan Lielbritānija ES atstāja jau 31.janvārī, līdz gada beigām ilgst pārejas periods, kura laikā cita starpā jāpanāk vienošanās par jauno savstarpējās tirdzniecības līgumu.

Ja vienošanos neizdosies panākt, abu pušu attiecības tirdzniecībā turpmāk regulēs Starptautiskās tirdzniecības organizācijas (STO) noteikumi.

Brisele uzskata, ka vienošanās par jauno brīvās tirdzniecības līgumu jāpanāk līdz oktobra beigām, lai pietiktu laika tā ratifikācijai pirms nākamā gada 1.janvāra, kad līgumam jāstājas spēkā.

Taču abu pušu starpā joprojām pastāv domstarpības trīs būtiskos jautājumos - par zvejas tiesībām, par valsts subsīdijām un vienošanās pārvaldību.

Londona vēlas panākt vienošanos vēl ātrāk - līdz oktobra vidum, kad plānots ES samits Briselē.

Uz augšu
Back