Ziemeļkoreja armijas parādē demonstrē jaunu starpkontinentālo raķeti

This image made from video broadcasted by North Korea's KRT, shows a military parade with what appears to be possible new intercontinental ballistic missile at the Kim Il Sung Square in Pyongyang, Saturday, Oct. 10, 2020. North Korean leader Kim Jong Un warned Saturday that his country would “fully mobilize” its nuclear force if threatened as he took center stage at a massive military parade to mark the 75th anniversary of the country’s ruling party. (KRT via AP) FOTO: AP/Scanpix

Ziemeļkoreja sestdien Phenjanā sarīkojusi vērienīgu armijas parādi par godu valdošās Korejas Darba partijas 75.gadadienai, redzams Ziemeļkorejas televīzijas pārraidītajos kadros.

Tās gaitā demonstrēta milzīga jauna starpkontinentālā ballistiskā raķete, norāda analītiķi.

Raķete atradās uz 11 asu transportiera. Kā tviterī norādīja Amerikas Zinātnieku federācijas pārstāvis Ankits Panda, tā ir pasaulē «garākā ar auto transportējamā šķidrās degvielas raķete».

Raķetes izmēģinājums varētu notikt ap ASV prezidenta inaugurācijas laiku, šādi paužot signālu Donaldam Trampam vai Džo Baidenam.

9
FOTO: EPA/Scanpix

Pirms starpkontinentālās raķetes parādē tika demonstrēta raķete «Pukguksong-4a» - jauna no zemūdenes izšaujama raķete, kas varētu kļūt par jaunu dimensiju Ziemeļkorejas arsenālā. Tas, kā skaidro izolētās valsts līderi, tai ir vajadzīgs, lai atturētu ASV agresiju.

Dienvidkorejas Apvienotā štābu priekšnieku komiteja norādīja, ka parāde notikusi rītausmā, bet televīzijā pārraidīts tās ieraksts.

Iemesls, kāpēc parāde rīkota rītausmā, varētu būt saistīts ar neviennozīmīgo koronavīrusa situāciju, pieļauj Dienvidkorejas mediji.

9

Ziemeļkorejas varasiestādes šādā veidā varēja sapulcēt mazāk ļaužu, tādējādi mazinot Covid-19 vīrusa izplatības riskus.

Šonedēļ medijos jau izskanēja pieņēmumi, ka sestdien Phenjanā gaidāma plaša militārā parāde.

Tika arī prognozēts, ka parādes gaitā Phenjana demonstrēs savus jaunākos un modernākos ieročus.

Kā liecināja satelītattēli tīmekļa vietnē «38North», parāde par godu valdošās partijas gadadienai tika gatavota vērienīga.

Uz augšu
Back