Seskam trešā vieta Sardīnijas rallija JWRC ieskaitē un saglabāta kopvērtējuma līderpozīcija

Mārtiņš Sesks Sardīnijas rallijā FOTO: M-Sport Media

Latvijas rallija braucējs Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis šajā nedēļas nogalē izcīnīja trešo vietu pasaules rallija čempionāta (WRC) Sardīnijas posma junioru klasē, JWRC kopvērtējumā saglabājot līderpozīciju.

Jau ziņots, ka piektdien junioru klases kopvērtējuma līdera Seska spēkratu ceturtajā ātrumposmā piemeklēja tehniskas problēmas, kā dēļ pilots bija spiests izstāties no sacensību pirmās dienas, neizejot uz starta pārējos divos "dopos".

Sestdien Latvijas ekipāža atgriezās trasē un uzvarēja piecos no sešiem ātrumposmiem, bet desmitajā ātrumposmā tā ierindojās sestajā pozīcijā. Demonstrētais sniegums Seska ekipāžai junioru ieskaitē ļāva pakāpties uz trešo pozīciju. 

Svētdien Sesks ar Franci visos trīs ātrumposmos bija otrie aiz soma Sami Pajari, kas ļāva saglabāt trešo vietu. Uzvaru svinēja zviedrs Toms Kristensons no Zviedrijas, otrais ar vairāk nekā 11 minūšu deficītu bija pa paragvajietis Fabricio Zaldivars, bet Sesks atpalika teju pusstundu.

JWRC klasē visi sportisti startē ar "Ford Fiesta" spēkratiem.

Kopvērtējumā pirms pēdējā posma līderis ar 68 punktiem ir Sesks, kuram ar 58 punktiem seko Kristensons, bet 54 punktus iekrājis Pajari.

Kopējā ieskaitē Sesks bija atrodams ceturtajā desmitā, bet uzvaru svinēja spānis Dani Sordo ("Hyundai"), kurš par 5,1 sekundi pārspēja savu komandas biedru Tjerī Nevilu no Beļģijas, bet vēl sekundi atpalika francūzis Sebastjans Ožjē ("Toyota").

Ar ceturto vietu samierinājās kopvērtējuma līderis Elfins Evanss no Lielbritānijas ("Toyota"), aiz viņa finišēja soms Tēmu Suninens ("Ford"), bet sestais bija pērnā gada čempions, igaunis Ots Tenaks ("Hyundai").

Divus posmus pirms čempionāta beigām līderis ar 111 punktiem ir Evanss, tālāk ar 97 punktiem seko Ožjē, bet 87 punktus iekrājis Nevils.

Sezonas pirmajā JWRC posmā Sesks un Francis Zviedrijā izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tikai Tomam Kristensonam, bet otrajā etapā Igaunijā viņi sarūpēja Latvijai pirmo uzvaru šajā klasē. Pasaules Junioru čempionātā šogad paredzēts posms arī Beļģijā (19.-22.novembris).

Pērn Seskam bija debijas gads, pasaules junioru čempionātā braucot ar priekšpiedziņas "Ford Fiesta R2" automašīnu. JWRC klasē 25 ātrumposmos Seska ekipāžai izdevies finišēt labāko trijniekā, ātrumposmos uzvara gūta trīs rallijos.

Uz augšu
Back